Karetki ze sprzętem medycznym z Sosnowca i Katowic dotarły na Ukrainę. Już pracują w Iwano-Frankiwsku

Pięć ambulansów wysłano z Katowic i Sosnowca do ukraińskiego Iwano-Frankiwska. Wraz z karetkami na miejsce dotarł także niezbędny sprzęt medyczny.

FB/ Sosnowiec998
Jedna z karetek dla Iwano-Frankowska

Urzędy marszałkowskie między innymi w woj. zachodniopomorskim i dolnośląskim już na początku marca rozpoczęły przekazywanie Ukrainie karetek ambulanse z pełnym wyposażeniem wysłano ze Szczecina i Wałbrzycha. Z kolei województwo śląskie przekazało pięć ambulansów. Dwa z nich zostały dostarczone przez Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu 5 marca na granicę w w Krościenku-Smolnicy. Potem ruszyły w dalszą drogę. Wraz z ambulansami do pogotowia w Iwano-Frankiwsku dotarło kilkaset kartonów ze sprzętem medycznym. Wśród przekazanego sprzętu znalazły się między innymi respiratory i defibrylatory.

– Jesteśmy dumni, że słowo Sosnowiec znajduje się na ambulansach przekazanych na Ukrainę. W pełni podpisujemy się pod decyzją Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu –podkreślił Rafał Łysy, rzecznik sosnowieckiego Urzędu Miasta.

Trzy karetki z Katowic

Trzy pozostałe karetki wysłane zostały 10 marca na Ukrainę z Pogotowia Ratunkowego w Katowicach i także trafiły już do Iwano-Frankiwska.

Ratownicy WPR w Katowicach są przygotowani na każdą okoliczność, każdy z nas jest wyspecjalizowany i da sobie radę z każdym przypadkiem, natomiast widok, którego tam doświadczyliśmy jest przerażający. Opisywanie tego, jak ojcowie żegnają się ze swoimi chorymi dziećmi jest takim przeżyciem, którego nie jesteśmy w stanie przekazać mówił Artur Żurek, ratownik medyczny pomagający na granicy z Ukrainą.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców