Katarzyna Pachelska przejmuje stery od Marcina Zasady. Będzie nową redaktor naczelną portalu ŚLĄZAG

U Was wakacje, a u nas, w Ślązagu, zmiany. Marcin Zasada zdecydował się podjąć wyzwania kierowania "Dziennikiem Zachodnim". Jego miejsce w Ślązagu zajmie od 1 lipca dotychczasowa zastępczyni redaktora naczelnego, Katarzyna Pachelska.

Media Operator
Katarzyna Pachelska

Redakcja portalu „Ślązag” i 11 serwisów lokalnych będzie mieć nową szefową. Od 1 lipca 2024 r. funkcję redaktor naczelnej obejmie Katarzyna Pachelska.

- Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś inny mógł pokierować naszą redakcją – mówi Daniel Lekszycki, prezes zarządu Media Operator. - Katarzyna Pachelska to nie tylko świetna dziennikarka, ale też znakomita organizatorka. Przez ostatnie trzy lata wykazała się dużą sprawnością w zarządzaniu, sprostała wielu bardzo wymagającym zadaniom, a do tego bardzo dobrze rozumie potrzeby odbiorców. Taka naczelna gwarantuje kontynuację tego, co było w „Ślązagu” najlepsze i sprawi, że znaczenie portalu wciąż będzie rosnąć – ocenia Lekszycki.

Katarzyna Pachelska ma ponad 20-letnie doświadczenie w mediach. W firmie Media Operator pracuje od ponad trzech lat jako zastępca redaktora naczelnego. Wcześniej przez prawie 18 lat była zatrudniona w „Dzienniku Zachodnim”, najpierw jako redaktorka działu dodatków tematycznych, później – działu magazynu i kultury. Przez ponad rok, w latach 2020-2021 była wiceszefową Newsroomu w „Dzienniku Zachodnim”.

Pachelska ma na koncie m.in. tytuł „Dziennikarki Roku 2019 Dziennika Zachodniego”. W 2023 roku zdobyła II nagrodę w regionalnym konkursie dziennikarskim Silesia Press, a w 2024 r. – główną nagrodę w kategorii Publicystyka w ogólnopolskim konkursie Local e-Journalism Awards oraz III nagrodę w konkursie Silesia Press. Ponadto, jako jedyna osoba z Polski, jest absolwentką programu Executive Learning Series dla menadżerów z branży mediów, organizowanego przez Thomson Foundation.

Nowa redaktorka naczelna „Ślązaga” ukończyła nauki polityczne ze specjalnością dziennikarską na Uniwersytecie Śląskim oraz podyplomowe studia z Public Relations na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Współpracuje z magazynem „Press”, prowadzi popularnego bloga Silesia Smakuje. Pochodzi z Katowic, mieszka w Mikołowie. Na stanowisku redaktora naczelnego w Media Operator zastąpi Marcina Zasadę.

- W „Ślązagu” nie zbaczamy z kursu wyznaczonego ponad dwa lata temu, w czasie startu naszego projektu – mówi Katarzyna Pachelska. – Nadal będziemy tworzyć regionalny opiniotwórczy portal, który zajmuje się ważnymi dla regionu tematami politycznymi, gospodarczymi, kulturalnymi, historycznymi czy dotyczącymi przestrzeni wokół nas. Mogę obiecać, że będziemy dalej pilnować tematu języka śląskiego i śląskiej tożsamości, nie zapominając o Zagłębiu. Bo „zag” w naszej nazwie to nie ozdobnik. Przy tym nie rezygnujemy z naszego kąśliwego poczucia humoru i kreatywności. My się dopiero rozkręcamy! – dodaje Pachelska.

Pewien, że ŚLĄZAG pozostaje w dobrych rękach jest także Marcin Zasada, który budował redakcję portalu i kierował nią przez 2,5 roku:

- ŚLĄZAG ma już swoją markę, wypracowaną renomę i rozpoznawalność. Ma swoją wyporność na rynku, który przez długie lata był zdominowany przez duże podmioty. Uważam nawet, że mamy dziś do czynienia z najciekawszym portalem regionalnym w Polsce, co jest o tyle wyjątkowe, że stworzyliśmy od podstaw coś, co wcześniej nie udało się na Śląsku nikomu, mimo co najmniej kilku nieco zapomnianych już prób - mówi Marcin Zasada. - Było to możliwe dzięki naszym autorom, dzięki programowej konsekwencji i dzięki społeczności, którą razem zbudowaliśmy. Z tych wszystkich powodów - w sumie i z osobna - nie mam żadnych wątpliwości, że ŚLĄZAG jest w dobrych rękach i będzie nadal podążał swoją drogą. Ze swoją energią, otwartością, wrażliwością, wyobraźnią i wszechstronnym kompetencjom Katarzyna Pachelska na czele ŚLĄZAGA to właśnie gwarantuje. Z całego serca życzę powodzenia jej i znakomitemu zespołowi.

O Media Operator

Media Operator jest jednym z największych wydawców mediów lokalnych w województwie śląskim. Firma posiada 11 portali miejskich i powiatowych:

 1. 24Kato.pl,
 2. 24Zagłębie.pl,
 3. Bytomski.pl,
 4. Chorzowski.pl,
 5. Glivice.pl,
 6. NGS24.pl,
 7. NowinyTyskie.pl,
 8. Piekary.info,
 9. Rudzianin.pl,
 10. TarnowskieGóry.info,
 11. ZabrzeNews.pl.

Jest również wydawcą 4 gazet bezpłatnych o łącznym nakładzie ok. 50 tysięcy egzemplarzy miesięcznie:

 1. „Przegląd Piekarski”,
 2. „Informator Bytomski”,
 3. „Informator Tarnowskie Góry”,
 4. „Chorzowski.pl”.

Najważniejszym tytułem wydawanym przez MO jest regionalny portal „Ślązag” obejmujący zasięgiem całe województwo śląskie, ze szczególnym naciskiem na obszar Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Redakcję tworzą: Katarzyna Pachelska (red. nacz.), Grzegorz Lisiecki (sekretarz redakcji), Michał Wroński, Maciej Poloczek, Jacek Skorek, Urszula Gołkowska, Szymon Karpe, Aleksandra Szlęzak, Arkadiusz Szymczak i Arkadiusz Korejwo. Z redakcją współpracują m.in. Zbigniew Rokita, Grzegorz Kulik, Roman Balczarek, Józef Krzyk, Dariusz Zalega, Marcin Nowak, i Wojciech Fudala.

Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter

Local e journalism 2023 gala 07

Może Cię zainteresować:

Dziennikarze ŚLĄZAGA: Katarzyna Pachelska i Michał Wroński laureatami ogólnopolskiego konkursu Local e-Journalism Awards 2023

Autor: Redakcja

07/03/2024

Silesia press 2024 dziennikarze slazaga nagrodzeni kolejny raz 1

Może Cię zainteresować:

Dwie nagrody Silesia Press dla dziennikarzy ŚLĄZAGA. Nagrodzono Michała Wrońskiego i Katarzynę Pachelską

Autor: Szymon Karpe

20/06/2024

Muzeum hutnictwa nagrody

Może Cię zainteresować:

ŚLĄZAG dostał dyplom! Zostaliśmy uhonorowani mianem Przyjaciela Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Autor: Katarzyna Pachelska

27/11/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon