Katastrofa lotnicza awionetki w Ręblicach. Nie żyje Marek Gładysz, były żołnierz służący w Afganistanie

W Ręblicach Królewskich w powiecie kłobuckim doszło do katastrofy lotniczej. Dwóch pasażerów lecących awionetką zginęło w zderzeniu maszyny z ziemią. Wśród ofiar jest Marek Gładysz, były żołnierz misji w Afganistanie i Iraku.

W czwartek, 2. czerwca strażacy z KWP w Katowicach otrzymali zgłoszenie o katastrofie awionetki w Ręblicach. W wyniku wypadku śmierć poniosły dwie osoby. Na miejscu pracowało 5 zastępów straży pożarnej, policja oraz ratownicy medyczni. Jak wynika z informacji kłobuckiej straży pożarnej awionetka wyleciała z Rudnik, jej oznaczenia to SP-AKW.

- Po godzinie 18 doszło do wypadku awionetki. Jeden z mieszkańców poinformował służby, że na polu za jego posesją rozbił się samolot typu awionetka. Na miejscu zadysponowane zostały służby. Pod nadzorem prokuratury pracowali tam strażacy oraz policjanci. W zdarzeniu zginęły najprawdopodobniej dwie osoby, ich szczątki zostały zabezpieczone do badania sekcji zwłok - informuje mł. asp. Marlena Wiśniewska, p.o. oficera prasowego KPP w Kłobucku.

Rzeczniczka dodaje, że mowa jest o najprawdopodobniej dwóch ofiarach katastrofy - siła uderzenia była tak duża, że trudno mówić o ciałach, a bardziej o szczątkach. Wyniki mają być znane w poniedziałek. W piątek, 3 czerwca kontynuowane będą oględziny miejsca zdarzenia przez uprawnione do tego służby.

Nie żyje były żołnierz misji w Afganistanie i Iraku

Jak poinformował lokalny portal klobucka.pl w katastrofie lotniczej zginął Marek Gładysz, były żołnierz misji w Afganistanie i Iraku, a także wykładowca i ekspert fundacji Stratpoints. - Zginął doskonale znany mieszkaniec Krzepic, były wojskowy, od niedawna pilot, uczestnik walk za granicą, który jeszcze niedawno, kilka tygodni temu opowiadał o zagrożeniach płynących ze wschodu w związku z wojną w Ukrainie w krzepickim domu kultury - napisał serwis.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon