Katowice Airport: Wizz Air w sezonie letnim uruchomi trzy nowe kierunki. Przewoźnik ma swoją bazę w Pyrzowicach od 18 lat

Przedstawiciele linii lotniczej Wizz Air zapowiedzieli, że w sezonie letnim w porcie lotniczym „Katowice” imienia Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach uruchomią trzy nowe trasy.

Piotr Adamczyk/ KTW PR
Wizz Air uruchomi nowe trasy z Pyrzowic

15 czerwca 2022 roku uruchomione zostanie połączenie na hiszpańską Ibizę. Wiadomo już, że rejsy będą obsługiwane raz w tygodniu – w środę. Dzień później, 16 czerwca, samolot Wizz Air po raz pierwszy poleci z Pyrzowic do Tirany. Trasa do stolicy Albanii będzie początkowo obsługiwana w czwartki oraz niedziele, natomiast od 4 lipca – w poniedziałki i piątki. 18 czerwca przewoźnik zainauguruje z kolei połączenie na portugalską Maderę. Na tej trasie latać będzie można we wtorki i soboty. Dodać warto, że będzie to jedyna trasa Wizz Aira z polskiego lotniska na Maderę.

37 tras do 19 krajów

Wizz Air jest liderem pyrzowickiego lotniska – obsługuje najwięcej tras w ramach rozkładu „Lato 2022”. To 37 tras do 19 krajów. Najwięcej połączeń Wizz Air uruchomił do Hiszpanii (Barcelona, Castellon, Fuerteventura, Ibiza, Majorka, Malaga, Teneryfa). Pozostałe kierunki to Włochy (Alghero, Katania, Mediolan-Bergamo, Neapol, Rzym-Fiumicino), Wielka Brytania (Bristol, Doncaster-Sheffield, Liveropool, Londyn-Luton), Norwegia (Bergen, Stavanger, Oslo-Torp), Grecja (Ateny, Korfu), Niemcy (Dortmund, Kolonia-Bonn), Szwecja (Malmo, Sztokholm Skavsta), Albania (Tirana), Bułgaria (Burgas), Chorwacja (Split), Cypr (Larnaca), Czarnogóra (Podgorica), Gruzja (Kutaisi), Holandia (Eindhoven), Islandia (Reykjavik), Izrael (Tel Aviv), Malta, Portugalia (Madera) oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie (Abu Zabi).

– Po trudnych dwóch latach, w trakcie których pandemia koronawirusa mocno stłumiła funkcjonowanie branży lotniczej, Wizz Air znowu rozwija siatkę połączeń z Katowice Airport. Pyrzowickie lotnisko ma duży potencjał wylotowy, pasażerowie chętnie korzystają z regularnych kierunków w ciepłe miejsca na południu i zachodzie Europy. W oparciu o te trasy samodzielnie organizują wyjazdy wakacyjne – to coraz popularniejszy trend. Dlatego jestem przekonany, że nowe pyrzowickie połączenia Wizz Aira będą komercyjnym sukcesem – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport.

18 lat w Pyrzowicach

Dodajmy, że Wizz Air bazę w Katowice Airport prowadzi od maja 2004 roku. Pyrzowice to pierwsze lotnisko bazowe w historii tej linii, to właśnie w Pyrzowicach przewoźnik umieścił swojego pierwszego Airbusa A320 i to stąd wykonał pierwszy komercyjny rejs, którym był lot do Londynu-Luton. Podczas niemal 18 lat funkcjonowania bazy, Wizz Air przewiózł z i do Pyrzowic 21,7 mln podróżnych, a jego Airbusy A320 i A321 wykonały ponad 147 tysięcy startów i lądowań.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon