Katowice pod świeżym puchem. Biel, cegła, stal i czarne kubiki. Zobaczcie zdjęcia z drona i nie tylko

Ostatnio Katowice przysypane śniegiem to rzadki widok. Nawet nie zdążyliśmy się nacieszyć białą aurą w grudniu, gdy śnieg błyskawicznie stopniał. Teraz, w styczniu 2023 r., jest akcja zima - sequel. Ciekawe, jak długo się utrzyma. Dlatego cieszmy oczy takim zimowym widokiem. Zobaczcie zdjęcia Katowic z 20 stycznia, wykonane przez Tymoteusza i Krysię Stańków.

Damian Dąbrowski, główny śląski "szpec" od pogody ostrzegał, i tak się stało - mamy drugi w tym sezonie zimowym atak śniegu. Może nie tak dramatyczny jak grudniowy, ale i tak sporo napadało.

My wybraliśmy się w piątek, 20 stycznia 2023 r. na mały fotograficzny trip po Katowicach. Zrobiliśmy zdjęcia z drona oraz z powierzchni ziemi w centrum Katowic oraz w Strefie Kultury. Zobaczcie galerię Katowic pod białym puchem!

Na fotografiach zobaczycie, jak wygląda Śródmieście Katowic pokryte śniegiem. Z labiryntów dachów kamienic wyróżnia się monumentalna katedra. Na horyzoncie widać czarne kubiki wyższej wieży kompleksu .KTW.

Jak wyglądają biura w najwyższym budynku w Katowicach: 9 pięter w biurowcu .KTW zajęła firma konsultingowa PwC. Zobaczcie zdjęcia i ten widok!

Ale są i mniej oczywiste widoki. Na jednym ze zdjęć widać plantację borówki amerykańskiej, która istnieje od kilku lat w Katowicach, całkiem niedaleko centrum, bo w Brynowie. Można też obejrzeć drewniany kościółek pw. św. Michała w Parku Kościuszki.

Sporo zdjęć to ujęcia Strefy Kultury, głównie Muzeum Śląskiego. Prostokątne klocki budynków MŚ świetnie się komponują z bielą, tu rządzi geometria.

Centrum Katowic, rok 1924

Może Cię zainteresować:

Szok i niedowierzanie - to Katowice? Miejsca w centrum miasta, których po latach nawet lokalsi nie rozpoznają

Autor: Tomasz Borówka

21/06/2023

Katowice lata 60 i 70 Jurand Jarecki

Może Cię zainteresować:

Słynny architekt fotografował "kolejną" budowę nowych Katowic. Kolejną, bo Katowice budowano i nie kończono

Autor: Marcin Zasada

23/05/2023

Katowice Szopienice huta 2

Może Cię zainteresować:

Szopienicki Uthemann. Nasz mały śląski Czarnobyl. Huta, która jednocześnie karmiła i truła dzieci. Zdjęcia z drona

Autor: Katarzyna Pachelska

06/11/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon