Katowice w Bielsku-Białej. Wernisaż wystawy KATO widzę tak! Z tęsknoty za plenerami...

W piątek 2 lutego Katowice przeniosą się do Bielska-Białej. Artyści zrzeszeni w katowickim okręgu ZPAP przyjęli zaproszenie kolegów i w galerii PPP zaprezentują swoje malarskie interpretacje Katowic. Katowickie plenery przez lata cieszyły się sporą renomą w środowisku artystycznym w Polsce i za granicą.

Z tęsknoty za plenerami...

Wystawa KATO widzę tak! powstała z tęsknoty za plenerami, które katowicki okręg Związku Polskich Artystów Plastyków z Urzędem Miasta Katowice organizował przez 10 lat. Po latach postanowiono wrócić do idei pleneru już w nowej formule, zapraszając artystów do wypowiedzi, której punktem odniesienia byłyby Katowice, ale w szerokim rozumieniu tego słowa.

Efektem są interdyscyplinarne prace autorstwa 27 artystów, zrzeszonych w katowickim ZPAP. Są to: Jerzy Becela, Izabela Brudkiewicz, Teresa Bryning-Kalinowska, Henryk Bzdok, Ryszard Dereszyński, Adam Dutkiewicz, Anna Hejda-Bojanowska, Krystyna Jasińska, Ewa Jaworska, Magdalena Kmiecik, Krzysztof Kopeć, Aleksandra Kotlińska, Katarzyna Kroczek-Wasińska, Anna Lampe, Zbigniew Małecki, Maria Matyja-Rozpara, Maria Ostrowska, Damian Pietrek, Urszula Poposka, Ilona Primus-Ziarnowska, Iwona Sielska, Agata Sobczyk, Barbara Soborak-Szydłowska, Ewa Sycha, Sławomir Śląski, Magdalena Wesołowska, Elżbieta Zrobek. Po raz pierwszy mogliśmy zapoznać się z obrazami we wrześniu 2023 r. Wystawa zorganizowana wówczas w katowickiej Galerii ZPAP ArtNova2 towarzyszyła obchodom 158 urodzin Katowic.

Katowice w Bielsku-Białej

Przed nami druga odsłona wystawy KATO widzę tak!, tym razem w Bielsku-Białej. Plastycy z Katowic przyjęli zaproszenie swoich kolegów z bielskiego ZPAP i zaprezentują malarskie interpretacje Katowic w galerii PPP, znajdującej się przy bielskim rynku 27. Wernisaż wystawy rozpocznie się w piątek 2 lutego 2024 r. o godzinie 17:00. Kuratorami są niezmiennie: Agata Sobczyk i Damian Pietrek. Wystawa potrwa do 23 lutego.

Muzuem tarnowskie gory karta duzej rodziny

Może Cię zainteresować:

Muzeum w Tarnowskich Górach jeszcze bardziej otwiera się na rodziny. Wprowadza nową zniżkę

Autor: Urszula Gołkowska

01/02/2024

Miejska Galeria Sztuki OBOK w Tychach

Może Cię zainteresować:

XXX MGO, czyli pospolite ruszenie na 30-lecie najważniejszej galerii w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

31/01/2024

Wernisaż wystawy uczniów ZSAP

Może Cię zainteresować:

Młodzi artyści w CEKUŚ. Jeszcze jeden (fotograficzny) powód, by odwiedzić pałac w Nakle

Autor: Urszula Gołkowska

31/01/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon