Katowice z innej perspektywy. Widok z ostatniego, 24. piętra Global Office Park. Zobaczcie zdjęcia miasta z góry

Dwie wieże biurowe kompleksu Global Office Park w centrum Katowic już są zasiedlane przez firmy. Trzecia wieża, z mieszkaniami, nieco niższa od biurowców, jest w budowie, ale osiągnęła już docelową wysokość. Zobaczcie widok Katowic z ostatniego, 24. piętra jednej z wież biurowych Global Office Parku.

Global Office Park, zlokalizowany w kwartale ulic Mickiewicza, Sobieskiego, Zabrskiej i Dąbrówki w Katowicach to pierwszy realizowany na tak dużą skalę projekt wielofunkcyjny na Śląsku.

Biura i mieszkania w jednym wielkim kompleksie w centrum Katowic

Wielofunkcyjny, bo oprócz dwóch wież biurowych w wysokości 104 m każda, będzie też jedna mieszkaniowa. To inwestycja polskiej grupy kapitałowej Cavatina Holding.

Zobaczcie w galerii zdjęć, jak wyglądają Katowice z ostatniego piętra biurowca kompleksu Global Office Park.

Prace przy budowie części biurowej kompleksu rozpoczęły się w 2019 r., a zakończyły się w 2022 roku. Wciąż budowana jest wieża mieszkalna, ale zaawansowanie budowy jest bardzo duże. Budynek osiągnął już docelową wysokość. Jest nieco niższy od wież biurowych. Co ciekawe, na początku inwestor ogłosił, że mieszkania będzie oferował tylko w opcji na wynajem (w ramach tzw. wynajmu instytucjonalnego). Ostatnio jednak zmienił zdanie i sprzedaje mieszkania. W wieży ma być w sumie aż 670. Znaczna większość z nich będzie kawalerkami i mieszkaniami o małym metrażu.

Keywords Studios zajmą aż 10 pięter środkowej wieży

Biurowce są już zasiedlane przez firmy. W skrajnej wieży biurowej bardzo dużo powierzchni wynajęło ING na techniczne serce koncernu (ING Tech), którego główna siedziba znajduje się w Katowicach, i to nieopodal Global Office, bo w biurowcu Chorzowska 50.

W środkowej wieży znaczną większość powierzchni zajęło Keywords Studios, czyli międzynarodowa firma zajmująca się testowaniem gier komputerowych i wsparciem graczy.

Biura firmy Keywords Studios od niedawna znajdują się w dopiero co oddanym do użytku biurowcu Global Office Park w Katowicach. Zajmują 7 (a docelowo - 10) pięter na samym szczycie budynku. A na ostatnim, 24. piętrze, pracownicy Keywords Studios mają strefę wspólną, a w niej m.in. kilka kantyn, miejsce do odpoczynku z fotelami. Mało tego! Mogą się relaksować grając w bilard, zjeżdżając zjeżdżalnią tubą, w ping ponga czy oldskulowe automaty do gier.

Więcej: Biuro ze zjeżdżalnią na niższe piętro, bilardem, konsolą i hamakami. To Keywords Studios na najwyższych piętrach biurowca Global Office Park. ZDJĘCIA

A Cavatina Holding tak się rozochociła w Katowicach, że przygotowuje się do budowy kolejnego kompleksu, tym razem nie wysokościowców. Więcej: Nowy kompleks biurowców w Katowicach - Grundmanna Office Park. Inwestorem jest Cavatina, właściciel Global Office

Widok z KTW II 14

Może Cię zainteresować:

Biuro z najpiękniejszym widokiem w Polsce? W wyższej wieży .KTW. Trudno się skupić na pracy

Autor: Katarzyna Pachelska

16/01/2023

Katowice zima styczeń 2023 11

Może Cię zainteresować:

Katowice pod świeżym puchem. Biel, cegła, stal i czarne kubiki. Zobaczcie zdjęcia z drona i nie tylko

Autor: Katarzyna Pachelska

21/01/2023

Osiedle Nikiszowiec, Katowice

Może Cię zainteresować:

The best of Tymoteusz Staniek. Najlepsze zdjęcia województwa śląskiego z 2022 roku zrobione dronem

Autor: Martyna Urban

01/01/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon