Katowice zagrały w teledysku Kanyego Westa i The Weeknd? Spokojnie, to tylko amatorska wizja artystyczna. Ale całkiem udana! [WIDEO]

Późne noce w Katowicach, tu zawsze jestem na haju i nie użalam się nad sobą. To miasto węgla, stali i nieskończonych możliwości. Tak o Katowicach śpiewa Kanye West! To żart? Tak. Ale nie najgorszy. W sieci pojawił się stworzony przez fanów mashup piosenek Westa i The Weeknd. Jest też teledysk. Miejsce i czas akcji? Katowice. Zobaczcie sami.

Kanye west w katowicach

Kanye West i Katowice? Połączenie idealne! W sieci pojawiła się nowa piosenka rapera, a będąc precyzyjnym - fanowska przeróbka. Ktoś mocno się postarał i stworzył mashup piosenek Kanyegeo, a także m.in. The Weeknd i w ten sposób powstał utwór „Katowice City Nights".

Trzeba przyznać, że robota, dotąd anonimowego, zdeklarowanego fana Katowic i Kanyego Westa musi budzić podziw. Amerykański raper w tym numerze brzmi tak jakby nocne Katowice rzeczywiście go sponiewierały. W refrenie powtarza się krzywdzący dla miasta stereotyp, że tu rządzi węgiel i stal. Jednak nie ma tego złego. Gwiazdor hip-hopu w charakterystycznym dla siebie afroamerykańskim zaśpiewie przekonuje, że Katowice to "city of endless possibilites". No tak, nieskończone możliwości. Chyba że chcesz pojechać tramwajem na południe.

Kanye ewidentnie się w Katowicach zakochał. Jak wynika ze słów piosenki, nie ma tu ludzi fałszywych ani plastikowych, są za to prawdziwi murzyni. No ok. Z ostatnim się chyba jednak nie zgodzimy, bo w Katowicach to coraz trudniej ostatnio nawet spotkać łobdrzistanego grubiorza po szychcie. Może Kanye wie coś więcej.

Funky nights, calm days. The Weeknd, który towarzysz Kanyemu w fanowskiej wersji piosenki o Katowicach akurat trafnie opisuje miejskie realia.

Katowice nocą ze zdwojoną mocą

Piosenka musi posiadać tekst. To wiadomo. Ale jest też teledysk. Wokalne popisy Kanyego Westa zostały w tym przypadku zilustrowane ujęciami Katowic z drona. Oczywiście wszystkie najważniejsze miejsca bez problemu tu rozpoznany. Jest Spodek, wieże .KTW., strefa kultury, rondo sztuki, rynek, osiedle gwiazdy. Wszystkie te lokalizacje zostały zaprezentowane w świetle dnia i nocy. Widać, że twórca tego mashupa włożył równie dużo pracy w efekt wizualny. To rzeczywiście chałupnicza robota. A efekt? Nam się podoba. Może Kanye zobaczy i przyjedzie nagrać tu prawdziwy teledysk. Na razie ten "fejkowy" obejrzało na YouTube ponad 3 tysiące osób. A od premiery minął zaledwie jeden dzień.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Festyn charytatywny

Festyn charytatywny "Gromy dla Waldka" - podsumowanie

Grzeszny żywot Franciszka Buły

42 lata od premiery "Grzesznego żywotu Franciszka Buły"

Festiwal aktywności kulturalnej

Festiwal Aktywności Kulturalnej w Piekarach

Tarnowskie Góry Kultura w Taharze

Zbliża się tarnogórski festiwal "Kultura w Taharze"

855 AE25 F E559 4054 B0 F1 796 A068 E2 FCA

C-Bool zagra na Dniach Knurowa 2023

Przestrzeń wokół dawnej kopalni saturn w czeladzi 3

Zieleni się wokół cechowani dawnej kopalni Saturn

Koncert Happy Big Band w Sosnowcu

Koncert Happy Big Band w Muszelce