Katowicka ASP uruchamia nowe kierunki studiów podyplomowych. W nauce pomoże Netflix

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach uruchomiła rekrutacje na dwa nowe kierunki studiów podyplomowych: Post Production Supervisor i Creative Maker. Realizację tego pierwszego wspierać będzie Netflix, a ekspercki wykład wygłosi Ewa Puszczyńska, współproducentka „Strefy interesów”.

mat. PISP
Strefa Interesow film

Creative Maker to studia dla osób zainteresowanych strategią kreatywną, tworzeniem idei oraz copywritingiem. Podczas zajęć poznają praktyczne metody rozwiązywania problemów biznesowo-kreatywnych, a także zdobędą umiejętności „pozwalające na budowanie kreatywnej strategii, poszukiwanie insightów, tworzenie idei, copywriting” i przygotują się do pracy z nowymi technologiami.

Creative Maker i Post Production Supervisor. Nowości na katowickiej ASP

Z kolei Post Production Supervisor to kierunek dla osób chcących zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności pozwalające na samodzielne przygotowanie i zarządzanie procesem postprodukcji projektu reklamowego czy filmowego. Studia te mają przygotować do pracy w postprodukcji obrazu i dźwięku w projektach reklamowych. Jak zastrzeżono w informacji prasowej skierowane są one do osób już pracujących w postprodukcji, produkcji, studiach dźwiękowych, agencjach reklamowych, stacjach telewizyjnych, u nadawców internetowych oraz do osób pragnących rozpocząć pracę w tym obszarze, posiadających podstawową wiedzę na temat branży filmowej i reklamowej.

Studia mają trwać dwa semestry, w trakcie których słuchacze spędzą na zajęciach 180 godzin (na kierunku Creative Maker odbywać się będą w trybie hybrydowym tj. stacjonarnie i online, a część spotkań zaplanowano w warszawskiej siedzibie agencji kreatywnej HUTA 19). Jak informuje uczelnia program koncentruje się na uporządkowaniu już zdobytego doświadczenia oraz nauce praktycznych umiejętności.

– Nie trzeba mieć ukończonych studiów artystycznych. Nie trzeba znać tajników obsługi programów graficznych – informują organizatorzy studiów.

Studia przy wsparciu Netflixa

ASP podkreśla, że kierunek Post Production Supervisor jest realizowany przy wsparciu Netflixa, dzięki czemu z osobami zainteresowanymi postprodukcją spotkają się specjaliści i specjalistki z tego serwisu. Ekspercki wykład wygłosi Ewa Puszczyńska, współproducentka „Strefy interesów”, filmu który otrzymał w tym roku 5 nominacji do Oscara.

Szczegóły dotyczące nauki można znaleźć na stronie internetowej katowickiej ASP. Rekrutacja trwać będzie do 21 lutego.

Slaski urzad wojewodzki

Może Cię zainteresować:

Film kręcony m.in. w Katowicach dostał aż 5 nominacji do Oscarów. Pokazy przedpremierowe "Strefy interesów" już w połowie lutego

Autor: Katarzyna Pachelska

24/01/2024

Elektrownia atomowa

Może Cię zainteresować:

Politechnika Śląska będzie kształcić specjalistów dla energetyki jądrowej. To zawód przyszłości. „Polska nie ma innej opcji”

Autor: Michał Wroński

16/01/2024

Blees 1

Może Cię zainteresować:

Studenci Politechniki Śląskiej będą się uczyć projektowania pojazdów autonomicznych

Autor: Michał Wroński

18/12/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon