Kiedy warto wybrać rolety dzień i noc? Sprawdzamy

Rolety dzień i noc mają bardzo charakterystyczny wygląd i nie we wszystkie wnętrza wpasują się tak samo dobrze. Podoba ci się to minimalistyczne rozwiązanie? Sprawdziliśmy, kiedy warto po nie sięgnąć i w jakich aranżacjach sprawdzi się najlepiej.

Kiedy warto wybrać rolety dzień i noc? Sprawdzamy

Jak wyglądają rolety dzień i noc?

Sprawdź rolety dzień i noc na karnix.pl. Zobaczysz dokładnie ich wygląd, rozmiary i kolorystykę.

Ogólnie trzeba wiedzieć, że rolety dzień i noc to nawinięta na dwie rolki tkanina składająca się z kolorowych i transparentnych pasów. Ustawienie dwóch płaszczyzn względem siebie może całkowicie przesłonić lub częściowo odsłonić okno. Jeśli tego potrzebujemy, roletę jak każdą inną można całkowicie podnieść do góry. Do regulacji służy system koralikowy znany z rolet klasycznych.

Czy rolety dzień i noc potrzebują firan lub zasłon?

Rolety dzień i noc zapewniają dużą swobodę przy dekorowaniu okna. Można łączyć je z firanami lub zasłonami, ale równie dobrze można potraktować jako samodzielną dekorację. To rozwiązanie jest stosowane częściej, ponieważ rolety dzień noc bez trudu przejmują funkcję firan (zapewniają prywatność i dostęp światła słonecznego), jak i zasłon (całkowicie zasłaniają okno).

Jeśli jednak ktoś czuje taką potrzebę, może powiesić karnisz z klasyczną dekoracją okna. Częściej widuje się rolety dzień noc Karinx w towarzystwie zasłon.

Kiedy warto wybrać rolety dzień i noc?

Rolety dzień i noc to dekoracja minimalistyczna i uniwersalna. W całości może zastąpić zasłony i firany, a przy tym zajmuje bardzo mało miejsca.

Rolety dzień i noc świetnie sprawdzą się w małych pomieszczeniach – kuchni, łazience, garderobie, klatce schodowej. Nie znaczy to jednak, że nie da się ich wykorzystać w salonie, sypialni lub pokoju dziecięcym. Można je montować także na oknach balkonowych.

Na pewno warto zdecydować się na rolety dzień noc Karnix, jeśli mamy w domu uczulonego na roztocza alergika i chcemy maksymalnie wyeliminować skupiska alergenów. Dzięki roletom dzień i noc nie musimy całkowicie rezygnować z dekoracji okiennych.

W jakich stylach wnętrz można stosować rolety dzień i noc?

Zasadniczo rolety dzień i noc przeznaczone są do minimalistycznych aranżacji, jednak można je wykorzystać także w tych, które lubią przepych.

We wnętrzach minimalistycznych i monochromatycznych zwykle stawia się na otwarte przestrzenie i ogranicza liczbę mebli oraz dekoracji. Tu rolety dzień i noc sprawdzą się najlepiej.

Wnętrza skandynawskie bazują na geometrii. Poziome pasy dobrze wpisują się w ten trend i dlatego w mieszkaniach i domach urządzonych po skandynawsku często można zobaczyć rolety dzień i noc.

Wnętrza marynistyczne także są dobrym tłem dla rolet dzień i noc, oczywiście pod warunkiem, że postawimy na odcienie błękitu i turkusu przy ich wyborze. Tu gdzie głównym motywem przewodnim jest morze, tego typu rolety jak najbardziej będą na miejscu. Powinny im towarzyszyć inne dekoracje w tej samej kolorystyce. Pasy marynarskie można powtórzyć na przykład na poduszkach lub obiciach mebli tapicerowanych.

Wnętrza loftowe, które urządza się na bazie surowości ocieplonej dekoracjami to kolejny przykład stylu, w którym rolety dzień i noc marki Karnix sprawdzą się najlepiej.

Rolet dzień i noc raczej nie poleca się do wnętrz retro, rustykalnych i shabby chic, ale jeśli ktoś lubi odważne przełamywanie schematów, zawsze może poeksperymentować z aranżacją okien.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon