Kierowca potrącił 80-latkę na chodniku. 6500 złotych mandatu i 16 punktów karnych

O włos od tragedii było w Siemianowicach Śląskich, gdzie kierowca, cofając samochodem na chodniku, potrącił 80-latkę. - Został ukarany mandatami karnymi o łącznej wysokości 6500 złotych. Dodatkowo "zdobył" 16 punktów karnych - informują mundurowi.

GOV
Policja

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę, 30 października, w okolicy jednego z cmentarzy w Siemianowicach Śląskich.

Kierujący samochodem dostawczym 29-latek cofał na chodniku, gdzie w ogóle nie powinien się znaleźć. Przy wykonywaniu tego manewru nie zauważył 80-letniej kobiety, którą potrącił.

- Ratownicy medyczni udzielili 80-latce niezbędnej pomocy. Na szczęście kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie i rażące naruszenie przepisów drogowych kierowca został ukarany mandatami karnymi o łącznej wysokości 6500 złotych. Dodatkowo "zdobył" 16 punktów karnych - informują mundurowi.

Policjanci apelują o ostrożność

Policjanci z całego województwa śląskiego apelują do kierowców i pieszych o ostrożność w okresie Wszystkich Świętych. Ruch na drogach jest bowiem wzmożony, a zmrok po niedawnej zmianie czasu zapada coraz szybciej.

- Kierowco - zwolnij w obrębie przejść dla pieszych i cmentarzy. Pieszy uczestniku ruchu drogowego - upewnij się, że jesteś widoczny zanim wejdziesz na przejście i załóż odblaski - przypominają mundurowi.

Ponadto na drogach należy spodziewać się wzmożonych kontroli w związku z coroczną "akcją znicz".

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon