Kierowca staranował autostradowe szlabany. Był pijany i pod wpływem narkotyków

Pijany i będący pod wpływem narkotyków kierowca staranował szlabany na bramkach na autostradzie A4. Jadąc wyprzedzał pasem awaryjnym. Finalnie utknął w korku w Katowicach i tam zatrzymała go policja.

M. Wroński
Autostrada A4 Katowice Kraków

To historia, po lekturze której odechciewa się jazdy samochodem. Choćby tylko dlatego, aby nie spotkać bohatera tej historii lub jemu podobnych. Policja zatrzymała go w korku w Katowicach. Wcześniej prowadzący volkswagena passata 22-latek przejechał przez zamknięty szlaban na autostradzie A4 w Balicach, a następnie staranował bramki w Brzęczkowicach. Po drodze zaś wyprzedzał pasem awaryjnym.

Kiedy już jego dalsze wyczyny uniemożliwiła policja wspólnie z katowickimi korkami (choć raz się do czegoś przydały), to wyszło na jaw, że kierowca jest pijany – badanie wykazało blisko promil alkoholu. Znaleziono też przy nim amfetaminę, a narkotester potwierdził, że 22-latek jechał też pod wpływem narkotyków, w związku z czym pobrano mu krew do badań. To jednak nie wszystko. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

O jego dalszym losie drogowego pirata zdecyduje teraz sąd.

Zabójca policjanta w sądzie

Może Cię zainteresować:

Sąd skazał na dożywocie zabójcę Michała Kędzierskiego, policjanta z Raciborza

Autor: Michał Wroński

09/06/2023

Wypadek w Świerklańcu

Może Cię zainteresować:

Wypadek w Świerklańcu. Kierowca zderzył się z autobusem, uciekł i zderzył się z osobówką

Autor: Redakcja TG

01/09/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon