Kłótnia dyrektora i rzeczniczki śląskiego pogotowia skończyła się w prokuraturze

Dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez rzeczniczkę prasową. Zaczęło się od odwołanej konferencji, kłótni i kilku niepotrzebnych słów, które padły w biurze.

GOV
Śmiertelne zatrucie denaturatem

Dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach Łukasz Pach na własną rękę zorganizował konferencję prasową, podczas której chciał opowiedzieć dziennikarzom o pomocy, jakiej jednostka udziela Ukrainie, a także ewentualnej potrzebie ewakuacji chorych z terenu ogarniętego wojną. Nie poinformował o tym jednak rzeczniczki prasowej Iwony Wronki, która o konferencji dowiedziała się po czasie od dziennikarzy i ostatecznie ją odwołała.

Powodem odwołania nie była jednak tylko samowola dyrektora. Po pierwsze, w tamtym czasie WPR nie miał jeszcze wymaganych zgód celnych, aby przekazać sprzęt Ukraińcom. Po drugie, to nie w jego kompetencjach leży decydowanie o ewakuacji chorych z Ukrainy do Polski.

Kłótnia i zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

Zamieszanie związane z konferencją prasową może rozeszłoby się po kościach, gdyby nie kłótnia, do której doszło w czwartek, 9 marca, w gabinecie dyrektora.

- Mieliśmy się spotkać, aby omówić plan działań na dalsze tygodnie - tłumaczy Łukasz Pach. - Pani Iwona Wronka weszła jednak pełna emocji, aż zagroziła, że mnie zniszczy.

Jak twierdzi, nie miał zamiaru rozstawać się z rzeczniczką, ale po tym, co się stało, podjął decyzję o rozwiązaniu umowy z powodu utraty zaufania. Złożył nawet zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej Katowice-Południe. Wnosi w nim o ściganie Iwony Wronki z powodu kierowania wobec niego gróźb.

- Wchodząc do gabinetu, prezentując od początku negatywne do mnie nastawienie, zaczęła grozić, że mnie zniszczy i oczerni we wszystkich mediach (...) Z uwagi na zawód, wymagający kontaktów z mediami, tym bardziej budzi we mnie obawę, że ma ona możliwości, by swoje groźby spełnić - czytamy w zawiadomieniu.

Jak wyjaśnia rzeczniczka, zanim padły te słowa, pomiędzy nią a dyrektorem Łukaszem Pachem wywiązała się kłótnia związana ze sprawami zawodowymi.

- Tak, padły takie słowa i nie zamierzam temu zaprzeczać. Narosła we mnie gigantyczna frustracja, która w tym momencie eksplodowała. Ludzie podczas kłótni czasem mówią kilka zbyt mocnych słów - przyznaje Iwona Wronka.

Dyrektor wezwał do gabinetu świadków, a ona potwierdziła przy nich, co powiedziała i wyszła. Chwilę później wysłała do przełożonego SMS-a z przeprosinami. Zapowiedziała również, że sama złoży wypowiedzenie, ponieważ nie może pracować w takim chaosie.

- Nie potrafiliśmy się z dyrektorem porozumieć. Ja stawiałam na promocję ratowników, on stawiał na promocję samego siebie - choć sam ratownikiem nie jest - a z tego rodziły się kłótnie - wyjaśnia.

Wojewódzkie Pogotowie w Katowicach to jednostka Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Andrzej Duda (GCZD)

168 milionów dla Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka

Sąd Okręgowy w Katowicach

Katowice: rok w zawieszeniu i grzywna za leczniczą marihuanę

Operator Sterylizatorni w Sosnowcu

Szpital w Sosnowcu o „Nieznanych zawodach szpitalnych"

Uciekła od męża tyrana Będzin

Anna walczy z chorobą po tym, jak uciekła od męża tyrana

Club Dance TG

Club Dance TG rozpoczął pierwsze zajęcia

Bartosz Skwarna

Trwa „Tydzień dla Serca”. Jak na Śląsku dbać o nie cały rok?

Wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży w Sosnowcu

Miasto wspiera dzieci i młodzież w traumatycznym czasie