Nie żyje Wojciech Kempa. Knurowianin, aktywny piłkarz, trener Górnika Zabrze oraz radny miał 41 lat

Akademia Piłkarska Górnika Zabrze poinformowała o śmierci 41-letniego Wojciecha Kempy. Mężczyzna zmarł w nocy z 29 na 30 sierpnia. Knurowianin był współtwórcą Piłkarskiego Przedszkola Górnika Zabrze oraz trenerem drużyn młodzieżowych. Kempa pełnił także funkcję radnego od dwóch kadencji.

- To druga tak tragiczna informacja która dotyka klub w ostatnim czasie, a która powoduje, że nasze trójkolorowe dusze w minionych tygodniach rozpadają się na miliony kawałków. Dziś w nocy zmarł nasz przyjaciel Wojciech Kempa - poinformowała we wtorek, 30 sierpnia Akademia Piłkarska Górnika Zabrze.

Kempa wciąż był aktywnym zawodnikiem. W minionym sezonie występował w B-klasowej Sparcie Zabrze. Obecny sezon rozpoczął w podhalańskiej A-klasie w klubie Dunajec Ostrowsko. Kilka dni temu zagrał w meczu ligowym.

Trener piłki nożnej UEFA od dziecka związany z futbolem

Mężczyzna był współtwórcą oraz trenerem Piłkarskiego Przedszkola Górnika Zabrze oraz szkolił drużyny młodzieżowe. Był również zaangażowany w działalność sportową jako wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 6 oraz Miejskim Gimnazjum nr 2. Dodatkowo był trenerem piłki nożnej UEFA, Concordii Knurów i Jedności 32 Przyszowice.

Od dziecka był związany z futbolem. W przeszłości grał w barwach Concordii Knurów m.in. na poziomie trzeciej i czwartej ligi. Z czasem podjął się trenowania młodzików. Kempa angażował się także w sprawy społeczne - od dwóch kadencji był radnym Rady Miasta w Knurowie.

Osierocił dwóch synów. Przyczyny i okoliczności śmierci 41-letniego mężczyzny na razie nie są znane.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon