Koalicja PiS z Konfederacją? Bolesław Piecha: Mamy jeden cel. Musimy te wybory wygrać

Mamy jeden cel. Musimy te wybory wygrać i je wygramy - podkreślił poseł PiS Bolesław Piecha w Rozmowie Dnia Radia Piekary. - Konfederacja? Są tam oczywiście mądrzy ludzie (…) Wykluczam jednak udział Grzegorza Brauna. Dla mnie to nie tylko polityk jawnie prorosyjski. To człowiek niezrozumiały. Jego język ociera się o coś, co w psychiatrii określa się jako koprolalię - powiedział polityk.

FB: Bolesław Piecha
Bolesław Piecha

Jesienią 2023 roku odbędą się wybory parlamentarne. Sondaże wskazują, że mimo licznych problemów i kryzysów, szansę na najlepszy wynik ma Prawo i Sprawiedliwość.

- Zawirowania w Polsce są pokłosiem ogólnej sytuacji na świecie. Pokłosiem kryzysu pandemicznego i nowej sytuacji, z która zmagamy się od prawie roku, czyli wojny w Ukrainie. To nie jest żadna wojna na końcu świata, gdzie pies z kulawą nogą nie zagląda, ale wojna w Europie - blisko nas. Do tego dochodzi pewnego rodzaju zmęczenie władzą, w końcu rządzimy już od ośmiu lat - powiedział w poniedziałek, 16 stycznia, poseł PiS Bolesław Piecha, który był gościem Rozmowy Dnia Radia Piekary.

- Mamy jeden cel. Musimy te wybory wygrać i je wygramy - podkreślił Bolesław Piecha.

Spór wewnątrz Zjednoczonej Prawicy

Sęk w tym, że już w poprzednich kadencjach PiS nie mógł pozwolić sobie na samodzielność, stąd Zjednoczona Prawica - koalicja kilku ugrupowań prawicowych, gdzie w ostatnim czasie dochodzi do mocnych tarć z politykami Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

- Solidarna Polska ma swój ideologiczny kierunek. Sprzeciwia się głównie Unii Europejskiej. Dla nas (PiS) Krajowy Plan Odbudowy jest rzeczą pryncypialną. Uważamy, że te pieniądze są nam potrzebne w czasie obecnych zawirowań i kryzysów - wyjaśnił Bolesław Piecha.

To o tyle ciekawe, że jeszcze niedawno prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki przekonywali, że Polska bez pieniędzy z KPO poradzi sobie doskonale.

- Takie scenariusze każdy odpowiedzialny polityk musi zakładać - powiedział gość Radia Piekary.

Dodał, że póki co nie ma mowy o wyjściu Solidarnej Polski ze Zjednoczonej Prawicy.

Koalicja PiS z Konfederacją?

Według sondaży PiS może liczyć na najlepszy wynik, ale nie aż tak dobry, aby rządzić nawet w ramach Zjednoczonej Prawicy. Czy w takim układzie możliwa jest koalicja z Konfederacją?

- Konfederacja? Są tam oczywiście mądrzy ludzie (…) Wykluczam jednak udział Grzegorza Brauna. Dla mnie to nie tylko polityk jawnie prorosyjski. To człowiek niezrozumiały. Jego język ociera się o coś, co w psychiatrii określa się jako koprolalię, czyli szastanie najbardziej obraźliwymi z możliwych słów, często wulgaryzmami. To podlega pod różnego rodzaju aspekty medyczne, ale nie będę tego rozwijał - powiedział Bolesław Piecha na antenie Radia Piekary.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Rafał Piech

Rafał Piech wysyła wezwanie przedsądowe do prezesa PiS

Zbigniew przedpelski

Radny PiS wspomina, jak pracował u ("tfu!") Niemców

Marta Golbik

"Jarosław Kaczyński przyjechał nieprzygotowany"

Grzegorz Długi

Paweł Kukiz postawił kolejne ultimatum PiS

Andrzej Gawron

"Niech opozycja zaproponuje termin wyborów samorządowych"

Ruda Śląska

Wygrani i przegrani wyborów w Rudzie Śląskiej

Michał Gramatyka

Była radna PiS z Tychów dołączyła do Polski 2050