Koleje Śląskie i ich specjalna oferta dla rodzin

Okres przedświąteczny to czas, w którym mieszkańcy województwa śląskiego znacznie częściej podróżują pociągami Kolei Śląskich i to w towarzystwie najbliższych im osób. Regionalny przewoźnik doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Właśnie dlatego, spółka przygotowała specjalną ofertę rodzinną. Naturalnie nasuwa się pytanie, jakie daje możliwości? Szczegóły poniżej.

Koleje Śląskie i ich specjalna oferta dla rodzin

Oferta specjalna „Rodzina”

Oferta specjalna „Rodzina” to ciekawe rozwiązanie dla pasażerów Kolei Śląskich, którzy podróżują w rodzinnym gronie. Zatem jakie daje możliwości? Cóż, na jej podstawie obowiązuje 30% ulgi dla osób podróżujących wspólnie z dziećmi do 16. roku życia. Co więcej, z oferty może skorzystać grupa liczącą od 2 do 6 osób (w tym maksymalnie dwie osoby dorosłe i minimum jedno dziecko). Dodatkowo dzieci mogą skorzystać z indywidualnych uprawnień do ulgi ustawowej.

Jak można skorzystać z oferty specjalnej „Rodzina”

Dobre pytanie. Najprościej rzecz ujmując, oferta specjalna „Rodzina” ma zastosowanie przy przejazdach w pociągach uruchamianych przez Koleje Śląskie, przewidzianych w rozkładzie jazdy (z wyłączeniem pociągów o charakterze
komercyjnym). Tradycyjnie bilety można nabyć:

  • w punktach odprawy, w biletomatach, w internetowych i/lub mobilnych kanałach
sprzedaży – najwcześniej na 30 dni przed dniem wyjazdu,
  • w pociągu u personelu pokładowego oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnej
SkyCash na warunkach określonych w Regulaminie usługi Bilet elektroniczny
w Kolejach Śląskich - wyłącznie w dniu wyjazdu.

Warto podkreślić, że ulgę 30% stosuje się na podstawie dokumentu stwierdzającego wiek dziecka. Rezygnacja z przejazdu części osób jest możliwa, ale pod pewnym warunkiem. Jakim? A no, że liczba uczestników kontynuujących podróż nie będzie mniejsza niż 2 osoby (tzn. w tym jedno dziecko do ukończenia 16 roku życia). Warto mieć na uwadze, że specjalna oferta „Rodzina” nie łączy się z innymi ofertami.

Rodzinna podróż pociągiem Kolei Śląskich? Dlaczego nie!
Koleje Śląskie zapraszają!
WWW | FACEBOOK | X

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon