Kolejny protest na stacji paliw w Bielsku-Białej. Samochody kierowców masowo zepsują się na Orlenie

Śląscy kierowcy po raz drugi w Bielsku-Białej zaprotestują przeciwko rosnącym cenom paliw na stacjach benzynowych. Na Facebooku powstało wydarzenie, którego liczba uczestników cały czas rośnie. Obecnie wiadomo, że do masowej awarii dojdzie na jednej ze stacji Orlen.

FB
Protest kierowców w Bielsku-Białej

- Do awarii dojdzie na którejś stacji monopolistów w Bielsku-Białej. Poinformujemy o tym w wydarzeniu, dlatego śledźcie je! Nigdy nikt nie może być pewien gdzie i kiedy dokładnie samochód się popsuje! - informuje Szymon Twardak, organizator akcji.

Do masowej awarii w Bielsku-Białej dojdzie w środę, 8 czerwca o godzinie 17. Aktualnie swój udział zadeklarowało prawie 40 osób, a ponad 150 jest zainteresowanych awarią. Sam organizator, jak twierdzi, nie wie na jakiej konkretnie stacji i ile samochodów ulegnie awarii. - Mam nadzieję, że monopolista w postaci PKN Orlen zda sobie sprawę z tego, że drogie paliwo ma wpływ na cenę wszystkiego, nawet żywności, którą finalnie także kupuje emeryt, który nie posiada samochodu - wyjaśnia Twardak.

Awaria która miała miejsce w niedzielę w Bielsku-Białej dała początek całej fali oddolnego sprzeciwu. Uczestnicy mają nadzieję, że cały kraj to zrozumie i przeciwstawi się tego typu polityce monopolisty.

II protest kierowców w Bielsku-Białej

Przypomnijmy, że pierwszy protest kierowców odbył się w minioną niedzielę - 5. czerwca o godzinie 12 na stacji paliw Orlen przy al. Andersa w Bielsku-Białej. W spontanicznej akcji wzięło udział kilkanaście aut. Tego dnia na stacji przy al. Andersa cena za litr benzyny 95 wyniosła aż 7,94 zł za litr. Kierowcy włączyli światła awaryjne i rozstawili trójkąty ostrzegawcze, tym samym powodując nagłe awarie swoich pojazdów. W kulminacyjnym momencie właściciel stacji zawiadomił policję.

Jak mówi nam organizator wydarzenia, kierowcy, których auta uległy awarii, nie otrzymali mandatów. W momencie, gdy funkcjonariusze zjawili się na stacji, "usterki" dało się naprawić, a kierowcy odblokowali przejazd.

Kierowcom spodobał się pomysł organizacji masowej awarii na stacjach paliw. 8. czerwca w Bytomiu przy ul. Hutniczej 27 o godzinie 15 także odbędzie się protest zmotoryzowanych. Akcja została ogłoszona na specjalnym wydarzeniu.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Stacja Orlen w Rudzie Śląskiej

Protest kierowców na stacjach Orlenu w woj. śląskim

Zdewastowane ławki Park Suble

Zniszczenie nowych ławek w Parku Suble

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie