Koncert charytatywny „Pamiętajmy o Janie Pawle” w Koniakowie. „Czujemy cały czas jego obecność”. Zbierano też pieniądze na leczenie 4-letniego Mikołaja

„Pamiętajmy o Janie Pawle” to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w świąteczny poniedziałek w Koniakowie. Podczas wydarzenia zbierano pieniądze na leczenie 4-letniego Mikołaja.

Fot. FB/ Wałasi
Koncert charytatywny w Koniakowie

Koncert odbył się w kościele św. Bartłomieja i poświęcony był św. Janowi Pawłowi II, który – przypomnijmy – zmarł 19 lat temu, 2 kwietnia 2005 roku. – My czujemy cały czas jego obecność. Stąd ten koncert – mówi Stanisław Legierski, przewodniczący Rady Gminy Istebna. – Przede wszystkim chodzi o upamiętnienie rocznicy śmierci wielkiego Polaka, jakim był św. Jan Paweł II, ale też i o koncert charytatywny dla naszego mieszkańca, małego Mikołaja – wyjaśnia.

W Koniakowie wystąpili Zbigniew Wałach, Wojciech Golec, Marta Matuszna, Stanisław Bafia, Stanisław Bafia jr., Jan Wałach, Martin Wałach, Zbyszek Michałek, Rafał Bałaś, Boleslaw Niedoba, Jarek Zawada, Łukasz Kukuczka, Stanisław Suszka, a także Cecylia Suszka i Andrzej Suszka.

Góry i górale miały szczególne miejsce w sercu Jana Pawła II. Jak sam powiedział: „…byłem waszym biskupem, góralskim biskupem i góralskim kardynałem, a na końcu zostałem góralskim papieżem”. Dlatego wspólnie chcieliśmy podkreślić tę więź naszym góralskim akcentem, aby pamiętać – podkreślał Zbigniew Wałach, muzyk, którego utwory można było usłyszeć w kościele św. Bartłomieja – hymn rekolekcji podhalańskich „Uwielbienie”, do słów ojca Leona Knabita czy „Tryptyk Beskidzki”, który został wykorzystany w filmie dokumentalnym „Dominum montes – góry Jana Pawła II”.

Taki koncert charytatywny, który na dodatek poświęcony jest Janowi Pawłowi II łączy ludzi, nie tylko z naszej Trójwsi, ale pewnie i z różnych innych miejscowości – mówiła z kolei Cecylia Suszka, pedagog i poetka.

Co ważne, podczas koncertu zebrano ponad 7 tys. złotych i 1,1 tys. koron czeskich na leczenie małego Mikołaja.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon