Koncerty, na które trzeba pójść podczas Tauron Nowa Muzyka 2022 w Katowicach. Subiektywny wybór redakcji

Zaledwie nieco ponad dwa tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia kolejnej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2022 Katowice. Ponad 40 artystów wystąpi w Strefie Kultury i na imprezach towarzyszących. My postanowiliśmy wybrać 5 koncertów, których absolutnie podczas tego festiwalu nie wolno przegapić

Tauron Nowa Muzyka

Wybieracie się na tegoroczny Tauron Nowa Muzyka do Katowic? To już na pewno znacie ujawniony do tej pory line-up. Głośnych nazwisk tu nie brakuje. Nasza redakcja postanowiła jednak wskazać tych artystów, na których występy czekamy najbardziej. Takie festiwalowe „must have", czyli koncerty, których przegapić podczas 17.edycju Tauronu po prostu nie można. Pięciu członków redakcji wskazało pięciu artystów, których w Katowicach trzeba usłyszeć na żywo.

Patryk Osadnik: Zdechły Osa

Macie co do tego wątpliwości albo - co gorsza - oburzacie się, kiedy ktoś mówi, że jesteście dziadersami? Koniecznie wybierzcie się na koncert Zdechłego Osy i uznajcie to za ostateczną weryfikację tej kwestii. Myślicie, że ja rozumiem? Nie rozumiem. Za to obserwuję, jak licealistki i licealiści jarają się tym na imprezach. Nie pytajcie skąd wiem. Nie zgłaszajcie tego prokuraturze.

DATA WYSTĘPU: 22 LIPCA

Marcin Zasada: Anna Calvi DATA WYSTĘPU: 22 LIPCA

Różnie o niej mówiono: "następczyni PJ Harvey", "nowa Patti Smith" (to sam Brian Eno). Nie są to porównania całkiem bezpodstawne (Edith Piaf? Też, czemu nie...). Można by do nich również dodać "artystka, która wyszła jakiegoś filmu Davida Lyncha". Fakty natomiast są takie: Anna Calvi ze swoim mrocznym, onirycznym stylem jest pięknym zjawiskiem we współczesnej muzyce. Przed koncertem koniecznie posłuchajcie: "Desire", "Blackout" albo "Suzanne and I".

DATA WYSTĘPU: 22 LIPCA

Katarzyna Pachelska: Ralph Kaminski

Zachwycił wykonaniem zaledwie jednej piosenki (swojego hitu "Kosmiczne energie") na koncercie Dawida Podsiadły na Stadionie Śląskim. Na Tauronie zaprezentuje świeżutki jak bajgle z Nikisza materiał z nowej płyty "Bal u Rafała". Nie mogę się doczekać bardziej tanecznego wcielenia boskiego Ralpha!

DATA WYSTĘPU: 22 LIPCA

Martyna Urban: Tymek/Urbański

To świetny wybór podczas festiwalu, ponieważ są to wykonawcy na czasie, dostosowujący tematykę pod aktualne trendy. Słuchając tych artystów można dowiedzieć się, co piszczy w trawie i poznać gusta polskiej młodzieży.

DATA WYSTĘPU: 23 LIPCA

Arkadiusz Nauka: Fisz Emade

Pędzący świat muzycznych trendów jest czymś za czym, przyznaje, nie nadążam. Na szczęście są oni. Bracia Waglewscy. Ich ostatnia płyta „Ballady i Protesty” zabiera nas prosto do lat 90. Jest pełna klasycznego hip-hopu i muzyki elektronicznej. I te teksty Fisza pełne ironii i szydery, zamknięte w oldschoolowym bicie, ale pełne realtimeowego przekazu. Znakomita muzyka buntu, która zawsze jest potrzebna. Trzeba usłyszeć to na żywo w Katowicach. Ok, boomer?

DATA WYSTĘPU: 23 LIPCA

***

Tauron Nowa Muzyka Katowice

21-24.07.2022

● Moderat ● The Cinematic Orchestra ● Anna Calvi ● The Bug feat. Flowdan ● HVOB live ● Skream ● Fisz Emade Tworzywo ● Ralph Kaminski ● Nilüfer Yanya ● Tymek/Urbański ● Kollektiv Turmstrasse ● Red Axes ● Donato Dozzy ● Andy Stott live ● Trupa Trupa ● Rival Consoles ● Eagles & Butterflies ● Sote ● Shards ● VRIL live ● CATNAPP ● Szczyl live ● Zdechły Osa● CatchUp ● Wczasy ● Lutto Lento live ● ÄTNA ● Hatis Noit ● Lorenzo Raganzini ● Resina ● Hodak ● BartoKatt ● Jerzyk Krzyżyk ● Shyness ● Sarapata ● oraz wielu innych artystów ●

BILETY:

  • Karnet trzydniowy: 429 zł
  • Karnet dwudniowy: 399 zł
  • Bilet jednodniowy – piątek, sobota: 229 zł, czwartek: 89 zł
  • FAJRANT (Sztauwajery): wstęp bezpłatny!

Więcej na: http://festiwalnowamuzyka.pl

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon