Kongres założycielski lokalnych struktur "Tak! Dla Polski" odbędzie się w kwietniu

Samorządowcy z "Tak! Dla Polski" zapowiedzieli kongres założycielski w województwie śląskim. - Podsumujemy dotychczasową działalność i wzmocnimy struktury lokalne - wyjaśnia prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

"Tak! Dla Polski"
"Tak! Dla Polski"

Członkowie Ruchu Samorządowego "Tak! Dla Polski" z województwa śląskiego spotkają się w czwartek, 7 kwietnia, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

- Będzie to kongres założycielski, na którym podsumujemy dotychczasową działalność i wzmocnimy struktury lokalne - wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca oraz członek zarządu "Tak! Dla Polski".

W spotkaniu udział wezmą nie tylko samorządowcy. Do "Tak! Dla Polski" dołączyli m.in. prof. Tomasz Pietrzykowski (Uniwersytet Śląski w Katowicach) oraz prof. Michał Kaczmarczyk (Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu). Oczywiście Tomasz Pietrzykowski ma również doświadczenie polityczne, był m.in. wojewodą śląskim.

Lista "Tak! Dla Polski" w wyborach

"Tak! Dla Polski" zrzesza samorządowców z całego kraju. Jednym z głównych celów ruchu jest wystawienie list w wyborach do sejmików wojewódzkich.

- Skoro nie możemy zaufać żadnym partiom politycznym, to musimy sami zadbać o nasz interes i musimy stworzyć taką reprezentację, która będzie skutecznie tego samorządowego interesu pilnować. To jest nasz główny cel - powiedział niedawno wiceprezydent Rudy Śląskiej Krzysztof Mejer na antenie Radia Piekary.

- To my najlepiej wiemy jakie mamy problemy, gdzie powinniśmy inwestować i jak powinniśmy rozwijać nasze samorządy - podkreślił.

Samorządowcy z "Tak! Dla Polski" apelują również o wspólną listę opozycji w wyborach do Sejmu i Senatu.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

PWiK w Knurowie - woda knurów

Czeka nas podwyżka wody w Knurowie?

Krzysztof Mejer

Krzysztof Mejer krytykował PiS i zapłacił za to cenę?

Poseł Wojciech Król

„W Rudzie Śląskiej czuć negatywny stosunek do PiS"

Wyborywirek

Jak głosowali rudzianie - dzielnica Wirek

Ruda Śląska Panorama

Koniec kampanii w Rudzie Śl. i co z niej zapamiętaliśmy

Wanda Nowicka

"Odra? Wszyscy czekają, aż temat umrze śmiercią naturalną"

Wybory

Wybory samorządowe przeniesione na 2024 rok?