Konrad J. resztę życie spędzi w więzieniu. Został skazany za gwałty i zabójstwo prostytutki

Konrad J. brutalnie gwałcił prostytutki, które świadczyły swoje usługi przy drogach. Jak ustalili śledczy, dopuścił się zabójstwa 19-letniej obywatelki Bułgarii. Resztę życia spędzi w więzieniu - został skazany na dożywocie. - W wydanej opinii biegli lekarze psychiatrzy stwierdzili, że w chwili dokonania zarzucanych mu czynów Konrad J. był poczytalny. Natomiast na podstawie opinii biegłych psychologów stwierdzono, że oskarżony spełnia psychologiczne kryteria seryjnego sprawcy działającego z motywacji seksualnej - informuje prok. Tomasz Ozimek.

Policja Ruda Śląska
Akta

Do zatrzymania Konrada J. doszło 29 grudnia 2017 roku. Jak ustalili śledczy, wcześniej zatrzymał się przy drodze DK-1 w okolicy Częstochowy, gdzie do jego samochodu wsiadła 26-letnia obywatelka Bułgarii - prostytutka. Oboje pojechali w głąb lasu, gdzie mężczyzna zabrał jej telefon komórkowy, pobił, związał kablem, skuł w kajdanki i brutalnie zgwałcił.

- W pewnym momencie na miejsce zdarzenia przyjechała znajoma kobiety, co skutkowało ucieczką Konrada J. Został zatrzymany jeszcze tego samego dnia przez zawiadomionych o zdarzeniu mundurowych. Tymczasowo aresztowano go pod zarzutem zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem obywatelki Bułgarii - informuje prok. Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Podczas przeszukania należących do Konrada J. pomieszczeń znaleziono telefony komórkowe i inne przedmioty, które należały do kobiet świadczących usługi seksualne przy drogach.

Sprawę Konrada J. połączono z odnalezieniem zakopanego w lesie ciała 19-letniej Bułgarki, które kilkanaście dni wcześniej znaleziono w Danielowie (pow. radomszczański).

- W postępowaniu stwierdzono, że 22 maja 2017 roku Konrad J. przyjechał samochodem dostawczym w okolice Danielowa i udał się do lasu w towarzystwie wyżej wymienionej kobiety. Tam pobił pokrzywdzoną, związał kablem i drutem oraz wielokrotnie brutalnie zgwałcił. Następnie w nieustalony sposób pozbawił ją życia i jej zwłoki zakopał w pobliżu. Konrad J. zabrał także pokrzywdzonej telefon komórkowy, torebkę i biżuterię, które zostały znalezione w jego miejscu zamieszkania - wyjaśnia prok. Tomasz Ozimek.

W akcie oskarżenia przeciwko Konradowi J. znalazły się także zarzuty dotyczące dwóch innych gwałtów w Piotrkowie Trybunalskim oraz Dąbrowie Górniczej.

Szkoła

Może Cię zainteresować:

Była dyrektorka szkoły w Radzionkowie prawomocnie skazana za uderzenie uczennicy książką i szarpanie ucznia

Autor: Patryk Osadnik

10/03/2023

Konrad J. skazany na dożywocie

W czerwcu 2019 roku do Sądu Okręgowego w Częstochowie trafił akt oskarżenia przeciwko Konradowi J.

- Przesłuchany w charakterze podejrzanego Konrad J. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw i złożył obszerne wyjaśnienia. Na końcowym etapie śledztwa podejrzany zmienił wyjaśnienia, nie przyznając się do zabójstwa obywatelki Bułgarii - informuje prok. Tomasz Ozimek. - W wydanej opinii biegli lekarze psychiatrzy stwierdzili, że w chwili dokonania zarzucanych mu czynów Konrad J. był poczytalny. Natomiast na podstawie opinii biegłych psychologów stwierdzono, że oskarżony spełnia psychologiczne kryteria seryjnego sprawcy działającego z motywacji seksualnej - dodaje.

W lutym 2020 roku Sąd Okręgowy w Częstochowie skazał Konrada J. na 17 lat pozbawienia wolności za dokonanie czterech gwałtów. Nie uznał go jednak winnym zabójstwa 19-letniej Bułgarki. Następnie Sąd Apelacyjny w Katowicach skazał Konrada J. na 17 lat pozbawienia wolności, ale za trzy gwałty ze szczególnym okrucieństwem.

Śledczy byli jednak nieugięciu i sprawa Konrada J. ponownie trafiła do Sądu Okręgowego w Częstochowie. W marcu 2022 roku mężczyzna został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności za zabójstwo w związku ze zgwałceniem, a także nakazał wypłacenie 100 tys. złotych rodzicom ofiary. W poniedziałek, 13 marca 2023, Sąd Apelacyjny w Katowicach utrzymał wyrok w mocy.

Jakub chelstowski marszalek wojewodztwa slaskiego

Może Cię zainteresować:

Loty do Stambułu nie z Pyrzowic. Chełstowski: "Z Krakowa lub wcale. Turkom przystawiono pistolet do skroni"

Autor: Marcin Zasada

14/03/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Samorządowcy z umowami na realizację projektów zakładających powstanie nowych CUS

"Nowe spojrzenie na usługi społeczne"

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców