Kontrola na granicy polsko-słowackiej wydłużona. Kolejni cudzoziemcy zatrzymani w woj. śląskm

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podjął decyzję o przedłużeniu tymczasowej kontroli granicznej o kolejne 20 dni - informuje Śląski Oddział Straży Granicznej. W pobliżu polsko-słowackiej granicy na terenie województwa śląskiego zatrzymano kolejną grupę cudzoziemców.

ŚOSG
Kontrola graniczna

Pod koniec października funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Jeleśni (pow. żywiecki) w pobliżu polsko-słowackiej granicy zauważyli grupę kilkunastu cudzoziemców. Na miejsce wezwana została Straż Graniczna. Okazało się, że siedemnaście osób, wśród nich dzieci, przebywa w Polsce nielegalnie.

– W związku z powyższym wszyscy zostali zatrzymani i przewiezieni do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej w celu prowadzenia dalszych czynności – informuje Śląski Oddział Straży Granicznej.

Kilka dni wcześniej 33 migrantów zatrzymano na przejściu granicznym Zwardoń-Skalite (Interesują cię wiadomości z regionu? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newslett...).

– Cudzoziemcy przewożeni byli pojazdem typu bus na czeskich numerach rejestracyjnych. W trakcie wykonywania czynności związanych z kontrolą pojazdu kierowca oddalił się w nieznanym kierunku, pozostawiając pojazd – tłumaczy w komunikacie Śląski Oddział Straży Granicznej.

W przestrzeni ładunkowej busa przebywało 33 cudzoziemców, w tym siedem kobiet i dziesięcioro nieletnich.

Kontrola na granicy polsko-słowackiej wydłużona

Od 4 października obowiązuje kontrola na granicy polsko-słowackiej. Sprawdzane są pojazdy i osoby, które wjeżdżają do Polski. W związku z tym należy pamiętać o posiadaniu dowodu osobistego lub paszportu.

– Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podjął decyzję o przedłużeniu tymczasowej kontroli granicznej o kolejne 20 dni, czyli do 22 listopada (…) Celem wprowadzenia kontroli jest przeciwdziałanie nielegalnej migracji ze szlaku bałkańskiego – informuje Śląski Oddział Straży Granicznej (Interesują cię wiadomości z regionu? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newslett...).

W związku z tym granicę można legalnie przekroczyć tylko w wyznaczonych miejscach. Na terenie województwa śląskiego to Korbielów oraz Zwardoń-Skalite (przejścia graniczne samochodowe), a także Ujsoły, Zwardoń – Mýto oraz Jaworzynka – Čierne – Skalité (przejścia graniczne piesze).

Znak informujący o pl. Wilhelma Szewczyka w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Kiedy Wilhelm Szewczyk wróci do Katowic? „Zmieni się władza i zmieni się narzucona siłą nazwa placu”

Autor: Patryk Osadnik

03/11/2023

Dom ruda slaska Co Architekci

Może Cię zainteresować:

Guru coachingu i rozwoju osobistego postawił sobie w Rudzie Śląskiej rezydencję. Jest porsche za szkłem

Autor: Katarzyna Pachelska

03/11/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon