Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza zdobyli w Wiedniu Alpe Adria Cup! Gwinejczyk Ousmane Drame został MVP turnieju

Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza wygrywali w finale Alpe Adria Cup z BC GGMT Wiedeń i zdobyli puchar! MVP rozgrywanego w wiedeńskiej Hallmann Dome turnieju Final Four został skrzydłowy MKS, Gwinejczyk Ousmane Drame.

Przypomnijmy, że w półfinałach MKS pokonał BC Komárno 96:70, a BC GGMT Wiedeń – Spišskí Rytieri 93:80. Finałowy mecz lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Jacka Winnickiego, ale pierwsza kwarta należała do nieco skuteczniejszych gospodarzy. W połowie spotkania utrzymywała się 4-punktowa przewaga wiedeńczyków. Od trzeciej kwarty zespół z Dąbrowy Górniczej zaczął odrabiać starty. Od stanu 64:54 powoli stawało się jasne, jak zakończy się finałowy pojedynek. O wygranej MKS zadecydowały indywidualności – rozgrywający świetne spotkanie, który został MVP Finale Four Ousmane Drame zdobył 17 punktów.

Jestem bardzo szczęśliwy. Myślę, że zagraliśmy jeden z najlepszych meczów w tym sezonie. Z tego punktu widzenia finał był z naszej strony perfekcyjny, zwłaszcza obrona w drugiej połowie, kiedy pozwoliliśmy gospodarzom zdobyć tylko 29 punktów. Nasza koncentracja była na wysokim poziomie, zawodnicy wykonywali polecenia taktyczne po obu stronach parkietu. To był klucz do zwycięstwa. Cieszę się, że rozegraliśmy bardzo dobre dwa mecze i zdobyliśmy trofeum – powiedział trener Jacek Winnicki, cytowany przez oficjalną stronę internetową rozgrywek.

Przypomnijmy, że Alpe Adria Cup to rozgrywki dla klubów z Europy Środkowej. Uczestniczą w niej drużyny z siedmiu krajów: Austrii, Chorwacji, Czech, Polski, Rumunii, Słowacji i Słowenii. Rywalizacja o puchar rozpoczęła się w 2015 roku.