Krystian Ochman wystąpi na Śląsku. Bilety na jego koncert są już w sprzedaży

Podczas finału tegorocznej Eurowizji Krystian Ochman zajął 12. miejsce. Jest to dotychczas jeden z najlepszych wyników Polski w historii. Wnuk znanego śpiewaka operowego postanowił wykorzystać "swoje pięć minut" sławy i organizuje trasę koncertową po Polsce. Trzy z nich odbędą się na Śląsku.

W sobotę, 14 maja odbył się finał 66. Konkursu Piosenki Eurowizji. Nasz reprezentant Krystian Ochman z utworem "River" uplasował się na 12. miejscu, zdobywając 151 punktów. Polska pokładała duże nadzieje w młodym wokaliście, jednak startująca również Ukrainy nie tylko ze względu na walory muzyczne, pozbawiła nas szansy historycznego zwycięstwa. "Kalush Orchestra" z piosenką Stefania zdobyła łącznie 631 punktów. To trzecie zwycięstwo w historii tego kraju.

Trasa koncertowa Krystiana Ochmana

Jeszcze przed finałem Eurowizji wokalista ogłosił przebieg tegorocznej trasy koncertowej. Łącznie zagra 12 koncertów. Pierwszy występ odbędzie się już 21 maja o godz. 19 w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie. Występ Ochmana będzie częścią tegorocznych obchodów 25-lecia samorządności Radlina. – Koncert w Radlinie będzie jednym z pierwszych występów w kraju po festiwalu – cieszą się mieszkańcy. Bilety na koncert w Radlinie kosztują 80 zł. Można je kupić w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie.

Oprócz Radlina Krystian Ochman zapowiedział także występy w Bielsku-Białej - Cavantina Hall, 9. czerwca oraz w Zabrzu - Domu Muzyki i Tańca 6. czerwca. Bilety na te dwa wydarzenia można nabyć za pośrednictwem strony e-bilet.

Kim jest autor piosenki "River"?

Krystian Ochman urodził się w 1999 roku. Jest polsko-amerykańskim piosenkarzem i kompozytorem. Krystian Ochman to wnuk słynnego śpiewaka operowego - Wiesława Ochmana. Wygrał 11. edycję telewizyjnego show „The Voice of Poland" w 2020 roku. Zdobył także nagrodę publiczności w koncercie Premiery na 58. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

Chebzie Stacja Biblioteka

Stacja Biblioteka na Chebziu. Jedyna taka na Śląsku

Lokal na kulturę sosnowiec

Kolejna edycja konkursu „Lokal na Kulturę” rozstrzygnięta

Artur Rojek ambasador Rossmanna

Artur Rojek został ambasadorem nowej akcji ekologicznej

Męskie Granie

Kulturalny ŚLĄZAG na drugi weekend lipca 2022

Wystawa Stacja Biblioteka

Kosmos w Chebziu. NASA pokaże swoje plany

Zbigniew Rokita oddał statuetkę dla Ukrainy

Rokita sprzedał statuetkę za NIKE. Kasa trafi do Ukrainy