Krystian Ochman wystąpi na Śląsku. Bilety na jego koncert są już w sprzedaży

Podczas finału tegorocznej Eurowizji Krystian Ochman zajął 12. miejsce. Jest to dotychczas jeden z najlepszych wyników Polski w historii. Wnuk znanego śpiewaka operowego postanowił wykorzystać "swoje pięć minut" sławy i organizuje trasę koncertową po Polsce. Trzy z nich odbędą się na Śląsku.

W sobotę, 14 maja odbył się finał 66. Konkursu Piosenki Eurowizji. Nasz reprezentant Krystian Ochman z utworem "River" uplasował się na 12. miejscu, zdobywając 151 punktów. Polska pokładała duże nadzieje w młodym wokaliście, jednak startująca również Ukrainy nie tylko ze względu na walory muzyczne, pozbawiła nas szansy historycznego zwycięstwa. "Kalush Orchestra" z piosenką Stefania zdobyła łącznie 631 punktów. To trzecie zwycięstwo w historii tego kraju.

Trasa koncertowa Krystiana Ochmana

Jeszcze przed finałem Eurowizji wokalista ogłosił przebieg tegorocznej trasy koncertowej. Łącznie zagra 12 koncertów. Pierwszy występ odbędzie się już 21 maja o godz. 19 w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie. Występ Ochmana będzie częścią tegorocznych obchodów 25-lecia samorządności Radlina. – Koncert w Radlinie będzie jednym z pierwszych występów w kraju po festiwalu – cieszą się mieszkańcy. Bilety na koncert w Radlinie kosztują 80 zł. Można je kupić w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie.

Oprócz Radlina Krystian Ochman zapowiedział także występy w Bielsku-Białej - Cavantina Hall, 9. czerwca oraz w Zabrzu - Domu Muzyki i Tańca 6. czerwca. Bilety na te dwa wydarzenia można nabyć za pośrednictwem strony e-bilet.

Kim jest autor piosenki "River"?

Krystian Ochman urodził się w 1999 roku. Jest polsko-amerykańskim piosenkarzem i kompozytorem. Krystian Ochman to wnuk słynnego śpiewaka operowego - Wiesława Ochmana. Wygrał 11. edycję telewizyjnego show „The Voice of Poland" w 2020 roku. Zdobył także nagrodę publiczności w koncercie Premiery na 58. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bartłomiej Kowalski

Politycy i urzędnicy przebrani za postacie historyczne

Wystawa Barbary Mróz

Gwarki 2022 kulturalnie. Między koncertami wystawy sztuki

Obraz Beksińskiego na aukcji

Beksiński na sprzedaż. Obraz mistrza do kupienia w Tychach

Opera Śląska Sekret Requiem 6

Nowe kierownictwo muzyczne Opery Śląskiej

Ogród Japoński w Parku Śląskim

Muzyk z Antypodów da koncert w Ogrodzie Japońskim

Imprezowy weekend na Śląsku

Jak kulturalnie spędzić długi weekend na Śląsku i w Zagłębiu

Przegląd semestralny prac studentów ASP w Krakowie 2017/18

Wystawa młodych artystów z Krakowa w GSW Elektrownia