Krzysztof Mejer zapowiada regularne lekcje „ślonskij godki” w rudzkich szkołach

Krzysztof Mejer, kandydat na prezydenta Rudy Śląskiej ogłosił w mediach społecznościowych, że Ruda Śląska może być pierwszym miastem, gdzie będą prowadzone regularne lekcje „ślonskij godki”.

Lekcje godki

Lekcje godki w każdej szkole w Rudzie Śląskiej? Tego chciałby Krzysztof Mejer. Były wiceprezydent, a obecnie kandydat na prezydenta zapowiedział, że jest to jeden z ważniejszych punktów jego programu wyborczego.

- Z tą myślą nosiłem się już od pewnego czasu, ale jakoś do tej pory nie było dobrego klimatu, by ruszyć z tą sprawą. Teraz, po konsultacjach ze środowiskiem nauczycieli regionalistów, pomysł ten ten będzie jednym z punktów mojego programu wyborczego, który się tworzy Otwartym Sztabie Obywatelskim - poinformował Mejer.

Były wiceprezydent przekonuje, że doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ważna jest pielęgnowanie rodzimej mowy.

- Moi rodzice, krewni na co dzień mówią po kaszubsku. Mi, po 30 latach mieszkania na Śląsku, przychodzi to z trudem. Za dużo w moim kaszubskim słów śląskich - przekazał Mejer.

Kandydat zapowiada, że będzie również wspierał dążenia do tego, żeby godka uzyskała, tak jak kaszubski, status języka regionalnego.

- Po wyborach utworzymy w mieście Centrum Edukacji Regionalnej - zapowiada Krzysztof Mejer.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon