KŚ dogadały się z PLK. Są dodatkowe pociągi do Wisły

Majówka powoli dobiega końca. Dzięki porozumieniu regionalnego przewoźnika z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi w ten weekend na trasę do Wisły wyjedzie więcej pociągów.

Koleje Śląskie
Pociag ks tylna mariacka

Kolejowe połączenie Katowic z Wisłą cieszy się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie teraz, gdy wielu Ślązaków i Zagłębiaków wydłużyło sobie weekend majowy. Dobra pogoda jeszcze bardziej zachęca do wyjazdów w góry, a mieszkańcy województwa śląskiego przecież mają do nich rzut beretem.

W piątkowy wieczór biuro prasowe Kolei Śląskich poinformowało o uruchomieniu dodatkowych kursów do Wisły w weekend 6 - 7 maja 2023.

- Bardzo pomogli nam koledzy z PKP PLK S.A. we wszystkich kwestiach związanych z wprowadzeniem dodatkowych pociągów do rozkładu jazdy. Dziękujemy również kolegom z e-podróżnika, KOLEO i PKP Informatyki - opublikowano na stronie Rzecznik Kolei Śląskich na Facebooku.

W sobotę i niedzielę na trasę wyjadą następujące pociągi:

  1. Katowice (8:37) – Wisła Głębce (10:25)
  2. Wisła Głębce (17:15) – Katowice (18:58)
  3. Katowice (10:25) – Wisła Uzdrowisko (11:56)
  4. Wisła Uzdrowisko (15:55) – Katowice (17:32)

Podróż pociągiem KŚ z Katowic do Wisły Głębce trwa od 1 godziny 36 minut do 1 godziny 59 minut. Pociągi odjeżdżają przez cały dzień, począwszy od 6:02 do 20:15. Poranne kursy odbywają się niemal co godzinę, zaś później pociągi wyjeżdżają w stronę Wisły co ok. 2 godziny.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon