Kto kandydatem PiS na prezydenta Katowic? Morawiecki, Wójcik, Pietrasz? Skiba: "Decyzja w Warszawie"

,,Myślę, że we współpracy z Prawem i Sprawiedliwością przez te 9 lat nigdy nie było chyba bardziej efektywnego okresu dla rozwoju Katowic. Ubolewam, że Marcin Krupa wymienił koalicjantów" - mówił Mariusz Skiba, były wiceprezydent Katowic, w Rozmowie Dnia na antenie Radia Piekary.

Premier mateusz morawiecki katowice

Mariusz Skiba: te 9 lat do był dobry czas dla Katowic

27 grudnia 2023 r. prezydent Katowic Marcin Krupa ogłosił odwołanie jednego z zastępców prezydenta miasta Mariusza Skiby i powołanie na jego miejsce Jarosława Makowskiego, zamieniając tym samym swoich wieloletnich koalicjantów z PiS na PO. Pytany o tę sytuację były wiceprezydent Mariusz Skiba podkreślał, że w polityce nigdy nic nie jest stałego, pewne funkcje zajmuje się przez jakiś czas. Jego zdaniem decyzja Marcina Krupy to konsekwencja październikowych wyborów parlamentarnych, z którą liczył się jeszcze przed wyborami. 9 lat współpracy PiS i Forum Samorządowego ocenia jako dobry czas dla Katowic, a dla siebie osobiście - inspirujący i ciekawy.

Miasto musi się dalej rozwijać. Prezydent Marcin Krupa chciał innego koalicjanta, nad czym ubolewam. Myślę, że we współpracy z Prawem i Sprawiedliwością przez te 9 lat nigdy nie było chyba bardziej efektywnego okresu dla rozwoju miasta.

Marcin Zasada dopytywał Skibę dlaczego nikt nie garnie się do konkurowania z Marcinem Krupą, a jedyną opozycją w mijającej kadencji był de facto jeden radny - Dawid Durał, gdy zarówno PiS, jak i PO głosowały w większości spraw wspólnie z radnymi Forum Samorządowego.

To jest swoiste DNA tego miasta. Jeśli popatrzymy na historię miasta, niemal od początku, jak czytamy różne kroniki, to tutaj zawsze tak było. Należy być w pewien sposób wdzięcznym, że ten dobry klimat do współpracy jest utrzymywany, z korzyścią dla mieszkańców - dodał Mariusz Skiba.

Marcin Krupa, Dawid Durał i kandydat Konfederacji. Kogo wystawi PiS?

Wiadomo już, że w kwietniowych wyborach w starciu o fotel prezydenta Katowic zmierzą się Marcin Krupa, z poparciem Forum Samorządowego oraz Koalicji Obywatelskiej oraz Dawid Durał, który pod szyldem Katowice 2050 będzie kandydował z poparciem Polski 2050 Szymona Hołowni, Ruchu Autonomii Śląska, Razem oraz Kato Protestu. Według naszych informacji własnego kandydata wystawi również Konfederacja. Będzie nim mieszkaniec Katowic, działający jeszcze w Unii Polityki Realnej. Oficjalna prezentacja kandydata Konfederacji czeka nas najprawdopodobniej w połowie marca.

Co zrobi katowicki PiS? Czy zgodnie z sugestią Jarosława Kaczyńskiego, że o fotele prezydenckie powinni ubiegać się politycy partii z wysokimi wynikami w wyborach parlamentarnych, kandydatem na prezydenta Katowic będzie Mateusz Morawiecki? - Myślę jednak, że nie. Mateusz Morawiecki będzie się bardziej sprawdzał na poziomie Warszawy - odpowiedział Mariusz Skiba. Jak dodał, on sam także nie będzie kandydował na ten urząd. Na giełdzie nazwisk pojawiają się jeszcze nazwiska m.in. Piotra Pietrasza, lidera katowickich struktur PiS, czy Michała Wójcika, posła Suwerennej Polski i byłego ministra bez teki w rządzie PiS. Mariusz Skiba nie chciał póki co zdradzać planów partii w tym zakresie, podkreślając że ta decyzja nie należy do regionalnych struktur, ale do Komitetu Politycznego PiS. (Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i trzymaj rękę na pulsie - https://www.slazag.pl/newsletter).

Arkadiusz Chęciński

Może Cię zainteresować:

Arkadiusz Chęciński: „PiS rozdawał samorządom czeki z kartonu". Najlepszy przykład to zaginione 100 mln zł na stadion Ruchu

Autor: Szymon Karpe

07/02/2024

Dobromir sosnierz konfederacja

Może Cię zainteresować:

Dobromir Sośnierz kandydatem na prezydenta Katowic? ,,Nie ma takiego tematu, ktoś to sobie wymyślił". Czy Konfederacja dołączy do pojedynku Krupa vs Durał?

Autor: Szymon Karpe

06/02/2024

Razem dołącza do koalicji Dawida Durala w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Razem dołącza do koalicji Katowice 2050 Dawida Durała. Egzotyczny sojusz, wyborczy pragmatyzm. Czy Marcin Krupa ma się czego obawiać?

Autor: Szymon Karpe

30/01/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon