Kulturalny ŚLĄZAG. Ciekawe imprezy na drugi weekend sierpnia 12-14.08 2022. Sprawdź i baw się dobrze

Przed nami drugi weekend ostatniego miesiąca wakacji Anno Domini 2022. Nie ma co narzekać na pogodę, trzeba korzystać. Pod kocem przed telewizorem będziemy leżeć w listopadzie. Sprawdźcie nasze propozycje ciekawych imprez kulturalnych w weekend 12-14 sierpnia.

LOT
Wstyd LOT

Wydarzenia kulturalne w weekend 12-14 sierpnia 2022

 • Cykl koncertów "W Zieloną gramy", Dąbrowa Górnicza. To koncerty plenerowe muzyki kameralnej w wykonaniu młodych i utalentowanych artystów w przestrzeni dąbrowskiego parku Zielona. Odbywają się pod szyldem II Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka w każdą sobotę sierpnia o g. 17:00. 13 sierpnia wystąpi Celtic Triangle. To unikalne trio czerpiące inspirację z muzycznych korzeni Szkocji, dzięki czemu w ich repertuarze można znaleźć nie tylko aranżacje starych szkockich pieśni i melodii, ale także nowe kompozycje wykorzystujące elementy muzyki tradycyjnej i stare formy muzyczne. Wstęp wolny.
 • Siódmy weekend 24. edycji Letniego Ogrodu Teatralnego w Katowicach, podcienia budynku Katowice Miasto Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2). W sobotę 13 sierpnia o godz. 21.00 można obejrzeć spektakl "Wstyd" w wykonaniu Teatru Ludowego z Krakowa. To nie jest komedia rodzajowa, ani tragifarsa. To wnikliwa i gorzka diagnoza naszego społeczeństwa. Na nic się zdał rozwój kulturowy, społeczny i cywilizacyjny. Nie wyrośliśmy z „dulszczyzny”. Wciąż nasze życie za fasadą uprzejmych uśmiechów zażenowania toczy wstyd. Jak uczy tradycja, najlepiej widać to na weselu, nawet takim, które się nie odbyło. Bo w takim tyglu mogą skonfrontować się różne światy, poglądy i wyobrażenia. Ot, Polska w pigułce… Cały festiwal ludzkich przywar, małości, śmieszności, chociaż tylko czworo bohaterów.
  W niedzielę 14 sierpnia o godz. 15 w ramach Letniej Grządki Teatralnej dzieci obejrzą spektakl "Skok na Księżyc" w wykonaniu TeatRyle z Poznania. Bohater Skoku na księżyc jest szybszy od ślimaka ale wolniejszy od ryby, odważniejszy od szczura lądowego ale bardzo boi się samotności. Jest dobrym pływakiem ale najlepiej wychodzi mu skakanie. Jest też bardzo ambitny, chciałby skoczyć najdalej, najwyżej i dokonać czegoś naprawdę wielkiego. Czy mu się to uda? Co zdobędzie? Czego dowie się o świecie i o sobie samym?
  Bilety na sobotę 25 zł (w przedsprzedaży internetowej albo na miejscu - dostępne będzie minimum 100 biletów). Na niedzielę - na Grządkę wstęp wolny.
  Więcej: Letni Ogród Teatralny 2022 startuje w ten weekend. Przed nami 2 miesiące różnorodnych teatralnych (i nie tylko!) doznań
 • Rynek Kultury, Gliwice. W Ruinach Spalonego Teatru w każdą niedzielę odbywają się tematyczne imprezy, dotyczące konkretnego kraju. W niedzielę 14 sierpnia od godz. 16 zaprasza Francja. Na początek warsztaty fotograficzne. Będzie też budowanie zegarów słonecznych i zabawa „Kosmiczna wyprawa z Małym Księciem” – z wykorzystaniem aplikacji Action Track.
  O godzinie 19:00 w Ruinach Teatru rozpocznie się prelekcja francuskich filmów krótkometrażowych z muzyką na żywo. Muzycznie przez wieczór poprowadzą nas Perforto oraz Marcin Markiewicz. Wstęp wolny.
 • Becekino Plenerowe, Bytom. W piątek 12 sierpnia o godz. 21.15 na placu świętej Barbary obejrzymy francuską komedię "Niebo w gębie". Film inspirowany prawdziwą, niezwykłą historią prezydenta Francji François Mitteranda i jego szefa kuchni w spódnicy. Na szczytach władzy czeka na bohaterkę jednak wiele pułapek… Bilety: 5 zł.
 • Chorzowski Teatr Ogrodowy, Chorzów. W piątek 12 sierpnia o godz. 19 w Chorzowskim Centrum Kultury wystąpi Teatr Korez z Katowic ze spektaklem "Obserwator". Tekst: Tomasz Jachimek. Na scenie: Daria Polasik-Bułka, Ewa Kubiak, Mateusz Znaniecki, Piotr Rybak, Mirosław Neinert oraz Sławomir Jastrzębski. Bilety kosztują 45 zł.
 • Przedpremierowy pokaz filmu "Baby Broker", kino Światowid, Katowice. W piątek 13 sierpnia o godz. 20:00, odbędzie się pokaz najnowszego filmu wybitnego japońskiego reżysera, Hirokazu Koreedy, znanego z polskich ekranów dzięki "Złodziejaszkom" (canneńska Złota Palma), "Prawdzie", "Naszej młodszej siostrze" i "Jak ojciec i syn". To jego pierwszy film zrealizowany w Korei Południowej. Bilety 13-19 zł.
 • Letnie Granie, Mikołów. Na Rynku z okazji 800-lecia Mikołowa odbywają się co piątek koncerty. 12 sierpnia o godz. 20.30 wystąpi zespół The Afronauts. To jeden z najlepszych afro beatowych zespołów w Polsce. Zespół tworzy ośmiu muzyków pochodzących z różnych zakątków świata, którzy zdobywają serca słuchaczy od pierwszego brzmienia. Łączą to, co najlepsze w funku, jazzie i muzyce afrykańskiej. Ich aranżacje rozgrzewają scenę do czerwoności. Wstęp wolny.
 • Promenada po muzyce 2022, Katowice. W ramach cyklu, który w Parku Kościuszki zastąpił lubiane Koncerty Promenadowe, w niedzielę 12 sierpnia wysłuchamy koncertu pt. Pozdrowienia z Majorki. Wystąpi Voicello Ensemble w składzie: Carme Garí – sopran, Gabriel Fiol – wiolonczela i loopy, Miquel Marquès – perkusja, Aleksandra Rudzka-Kurdyś – słowo o muzyce. W programie muzyka majorkańska i arie z oper „Gianni Schicchi” Giacomo Puccinego, „Norma” Vincenzo Belliniego, „Lakmé” Léo Delibesa w opracowaniu zespołu Voicello. Początek o godz. 11.00. Wstęp wolny.
 • Parkowe Lato, Gliwice. W każdą sierpniową sobotę o godz. 19.30 w parku im. Fryderyka Chopina odbędą się koncerty w ramach cyklu organizowanego od 2004 r. 12 sierpnia odbędzie się koncert ”Idź swoją drogą” – piosenki Janusza Kofty. Wystąpi Nula Stankiewicz & Janusz Strobel z zespołem.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon