Kulturalny ŚLĄZAG na drugi weekend lipca 2022. Sprawdź te zapowiedzi wydarzeń od 8 do 10 lipca

Wakacje w pełni. Choć drugi weekend lipca 2022 zapowiada się niezbyt pogodnie, to przecież jest lato i nie można siedzieć w domu. Zimą będziemy tęsknili do tego letniego deszczyku. Sprawdźcie nasze propozycje ciekawych wydarzeń kulturalnych, odbywających się od 8 do 10 lipca.

Znaleźliśmy dla Was wiele ciekawych imprez kulturalnych, w jakich można wziąć udział w najbliższy weekend. Na większość wstęp jest wolny, więc warto skorzystać i uatrakcyjnić wolne dni szczyptą kultury. Są tu duży festiwal, koncerty plenerowe, spektakle teatralne dla dzieci i dorosłych oraz spotkania i seanse w kinie. Częstujcie się.

Wydarzenia kulturalne w weekend 8-10 lipca 2022

 • Koncert zespołu Myslovitz, Mysłowice, Rynek. W ramach Mysłowice Alternatywnie - Starówka zagra jeden z najważniejszych zespołów polskiej sceny muzycznej ostatnich 30 lat - Myslovitz. Początek o godz. 20. Jako support przed głównym koncertem wystąpi zespół Roboty na Wysokości. Wstęp wolny.
 • Drugi weekend 24. edycji Letniego Ogrodu Teatralnego w Katowicach, podcienia budynku Katowice Miasto Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2). W sobotę 9 lipca o godz. 21.00 można obejrzeć spektakl "Mayday od Nowa", w wykonaniu Teatru Bagatela z Krakowa. Brawurowa i jedna z najsłynniejszych fars - teraz w absolutnie zaskakującej odsłonie - została przygotowana przez wybitnego aktora, a także reżysera, Artura Barcisia. Teatr Bagatela jako pierwsza na świecie scena sięga po najnowszą wersję arcyfarsy Raya Cooneya, oferując widzom rewolucyjne, rewelacyjne i w pełni relaksujące przedstawienie. W niedzielę 10 lipca o godz. 15 w ramach Letniej Grządki Teatralnej dzieci obejrzą spektakl " O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku" w wykonaniu Teatru Moich Marzeń z Chorzowa. Bilety na sobotę 25 zł (w przedsprzedaży internetowej albo na miejscu - dostępne będzie minimum 100 biletów). Na niedzielę - wstęp wolny.
  Więcej: Letni Ogród Teatralny 2022 startuje w ten weekend. Przed nami 2 miesiące różnorodnych teatralnych (i nie tylko!) doznań
 • Koncert zespołu Rock'n'Roll Rebels, Sosnowiec. W sobotę 9 lipca w amfiteatrze "Muszelka" w Parku Kuronia odbędzie się koncert zespołu specjalizującego się w rock&rollu. Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny.
 • Festiwal "Rozrywka GraNaTY", Teatr Rozrywki, Chorzów. Od 4 lipca odbywa się tu festiwal Rozrywka GraNaTY - skracamy dystans, czyli koncerty, spektakle i wykład Janiny Bąk. W piątek 8 lipca o godz. 19 na Dużej Scenie odbędzie się koncert Big Bandu Śląskiego z gościnnym występem Marty Król. Bilety od 29 zł. W niedzielę o godz. 10 i 12.30 coś dla dzieci - spektakl "Strażak Sam na żywo". To to bogata scenografia i oprawa muzyczna, pełnowymiarowe postacie i okazja dla całej rodziny na wspólne wyjście do teatru. Spektakl to nie tylko rozrywka, ale również edukacja w zakresie zagrożeń pożarowych i procedur bezpieczeństwa. Bilety: 60-90 zł. Również w niedzielę, ale o 14.30 na małej scenie Rozrywki odbędą się warsztaty teatralne dla dzieci od 4. roku życia. Podczas warsztatów młodzi aktorzy przygotują najprawdziwszy spektakl, który na zakończenie zajęć wystawią na profesjonalnej scenie Teatru Rozrywki dla swoich najbliższych. W cenie biletu zdrowy poczęstunek w przerwie oraz bezalkoholowy szampan na premierowym bankiecie. Bilety - 120 zł. Za to w poniedziałek 11 lipca na Dużej Scenie o godz. 19 zobaczymy Janinę Bąk, autorkę książki "Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?", influencerkę i mówczynię, która da wykład pt. "Naukowcy i ryby głosu nie mają?". Bilety: 50-70 zł.
 • 15. Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy „Ulicznicy” w Gliwicach. Drugi weekend festiwalu. 9 lipca 2022 (sobota), godz. 16:00, Park Chopina, Hapijama Fun Art — „Wielkie Sprzątanie z Panem Pedrro i Sisi” - spektakl dla dzieci. Tego samego dnia o godz. 18 na Rynku - „Kamchàtka” grupy Kamchàtka z hiszpańskiej Katalonii. Improwizowany spektakl wędrowny. Spektakl rozpocznie się na Rynku i ruszy w nieznane. Osiem postaci, zagubionych w mieście, każda dźwigająca swoją walizkę. Przechodnie? Emigranci? Naiwni i ciekawi, ledwie utrzymując emocje, kompletnie nic nie wiedzą o naszych normach, zasadach, o naszym sposobie życia. Gra, w którą grają, jest tak subtelna, że można ją pomylić z rzeczywistością. I to właśnie tam otwiera się przestrzeń na dialog, w którym widz staje się aktywnym uczestnikiem wymiany i eksperymentowania. Kamchàtka staje się w pewnym momencie lustrem — lustrem naszych zachowań wobec Innych, wobec Obcych, Dziwnych. Czy wybudujemy przyszłość z Kamchàtką, czy powinniśmy ich odrzucić? Wstęp wolny.
 • Męskie Granie, Katowice. Dwa dni koncertów polskich gwiazd na Muchowcu. W piątek 8 lipca wystąpią na Scenie Głównej: 18:00 - SMOLIK // KEV FOX, 19:10 - KRÓL, 20:20 - MARIA PESZEK, 21:30 - TRIBUTE TO KRZYSZTOF KRAWCZYK, 22:45 - DAWID PODSIADŁO, na Scenie Ż: 17:00 - FRANK LEEN,17:35 - THE CASSINO, 18:45 - BARANOVSKI, 19:55 - JULIA WIENIAWA, 21:05 - 1988 – RULETA SHOW feat. TYMEK, KACHA, ROSALIE., ONOE CAPONOE, ZDECHŁY OSA, TONFA, HADES, SCOLOP333NDRA, 22:15 - RAT KRU x KOMBII. W sobotę 9 lipca: SCENA GŁÓWNA: 18:00 - WALUŚKRAKSAKRYZYS, 19:10 - KAŚKA SOCHACKA, 20:20 - KWIAT JABŁONI, 21:30 - ORGANEK, 22:45 - MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA 2022: BEDOES, KWIAT JABŁONI, ZALEWSKI. SCENA Ż:
  17:00 - SEA SAW, 17:35 - YANN, 18:45 - WCZASY, 19:55 - NATALIA SZROEDER, 21:05 - RITA PAX – TRIBUTE TO BREAKOUT, 22:15 - SOBEL. Niestety wszystkie bilety na Męskie Granie nie tylko w Katowicach, ale w całej Polsce, zostały już wyprzedane.
 • Carnall Festiwal, Zabrze. Na nadziemnym terenie Sztolni Królowa Luiza odbywa się druga edycja festiwalu, który miał tylko uczcić otwarcie strefy Carnall rok temu. Przerodził się jednak w cykliczną imprezę. Kolejne koncerty - w wakacyjne weekendy. W sobotę 9 lipca o 19.30 zagra bluesowy JJ BAND + DJ. Wstęp wolny.
 • Spacer tematyczny #1: "Stacja Katowice ostatni raz", Katowice. To pierwszy ze spacerów z Kongresem Ochrony Zabytków. Początek - godz. 10, punkt spotkania: Dworcowa, Katowice, przed Starym Dworcem. Na początku przyszłego roku planowana jest wielka przebudowa katowickiego węzła kolejowego, w tym całej stacji Katowice. Organizatorzy spaceru postanowili więc pokazać nam ją w jeszcze istniejącej formie, opowiedzieć o jej historii, o tym jak malutka wiejska stacyjka na trasie Kolei Górnośląskich stała się olbrzymim węzłem kolejowym w sercu stolicy województwa. Przewodnikami po stacji będą: Sebastian Hojdys - członek założyciel SODI KOZ i kolejarz oraz gość specjalny - historyk górnośląskiego kolejnictwa, archiwista, autor cieszących się ogromnym uznaniem publikacji o tematyce kolejowej - Krzysztof Soida. Udział bezpłatny.
 • Koncert zespołu Armia w 30. rocznicę wydania płyty "Legenda", Leśniczówka Rock'n'Roll Cafe, Park Śląski, Chorzów. Koncert w ramach ogólnopolskiej trasy poświęconej płycie "Legenda", która w 2021 roku została uznana przez magazyn „Teraz Rock” najlepszym wydawnictwem, jakie ukazały się w latach 1991-2021. Początek o godz. 20. Bilety: 60 i 70 zł.
 • Pałacowe spotkania z muzyką, ogród Pałacu w Miechowicach, Bytom. Kolejny, comiesięczny koncert plenerowy odbędzie się w sobotę 9 lipca o godz. 18. Zagra Zespół Kameralny In Tempore
  pod dyr. Bartłomieja Kwiatkowskiego. Koncert "Piosenka jest dobra na wszystko" poprowadzi Jacek Woleński. Wstęp wolny.
 • Pokaz specjalny (premierowy!) filmu "Słabsze ogniwo" i spotkanie m.in. z aktorem Jackiem Poniedziałkiem, kino Światowid, Katowice. W sobotę, 9 lipca, o godz. 19:00 odbędzie się pokaz meksykańsko - polskiego filmu "Słabsze ogniwo". Po pokazie odbędzie się spotkanie z: aktorem - Jackiem Poniedziałkiem, reżyserem - Joaquinem del Paso, koproducentem - Rafałem Krusem. Spotkanie poprowadzi filmoznawczyni, dr Anita Skwara. Bilety: 13-19 zł.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon