Kulturalny ŚLĄZAG na koniec września 2022. Tylko najciekawsze propozycje

Przed nami ostatni pełny weekend września 2022 roku. Semestr kulturalny już się rozhulał na dobre. Żal nie skorzystać, a jest z czego. Spójrzcie na nasze propozycje wydarzeń kulturalnych w regionie od 23 do 25 września.

Materiały prasowe
Koncert "Świat mistrza Beksińskiego"

Najciekawsze wydarzenia kulturalne od 23 do 25 września 2022:

 • Koncert "Świat mistrza Beksińskiego", Katowice. W sobotę 24 września o godz. 19 w katowickim Spodku odbędzie się wydarzenie muzyczno-artystyczne. To koncert muzyki współczesnej z projekcją „poruszonych” dzieł oraz wystawą oryginalnych obrazów Mistrza Beksińskiego. Bilety są jeszcze dostępne. Kosztują od 70 do 220 zł.
  Więcej: Muzyka i sztuka. Widowisko "Świat Mistrza Beksińskiego" już 24 września w katowickim Spodku. Są jeszcze bilety
 • Noc Chórów, Gliwice. 24 września 2022 roku w samym sercu Gliwic pierwsza jesienna noc zabrzmi muzyką chóralną – dawną, klasyczną, sakralną, współczesną a nawet synkopowaną. Do III edycji tego wydarzenia zgłosiło się 15 zespołów. Posłuchamy ich w pięciu miejscach koncertowych Gliwic: na Miejskim Rynku, w Kościele pw. Wszystkich Świętych, w Patio Giełdy Zbożowej, w Ogrodzie w Willi Caro i na tyłach Zamku Piastowskiego. Początek koncertów o godz. 17. Udział wolny.
 • Koncert Finałowy II Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. 23 września o 19:00 na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia zobaczymy laureatkę 13. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka - pochodzącą z Portugalii oboistkę Joanę Soares - oraz Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Śląskiej pod batutą Yaroslava Shemeta. Całość wydarzenia poprowadzi Ewa Niewiadomska. Bilety: 70 zł.
 • Skarby śląskiej szafy – otwarcie wystawy, Bytom. Muzeum Górnośląskie w Bytomiu przygotowało unikatową w skali kraju wystawę etnograficzną „Skarby śląskiej szafy”. Zaprezentuje ludowe stroje wszystkich regionów Śląska. Muzeum Górnośląskie jest w posiadaniu największej w kraju i wyjątkowej kolekcji strojów śląskich, wśród których znaleźć można ubrania datowane na koniec XVIII wieku. Wystawa od 23 września 2022 roku do 30 września 2023.
 • 50-lecie spektaklu "Kwartet", Dąbrowa Górnicza. Kultowa już historia czterech artystów poszukujących sensu życia, teatru i sztuki jako takiej. Kwartet Bogusława Schaeffera to inteligentny i dowcipny teatr w wyśmienitej obsadzie, gdzie bohaterowie usiłują odpowiedzieć na pytania fundamentalne. Obsada wymienna: Andrzej Grabowski, Jan Frycz, Jan Peszek, Mikołaj Grabowski,
  Tomasz Karolak. Reżyseria: Mikołaj Grabowski. Spektakl obejrzymy w sobotę 24 września o godz. 17 i 19. Bilety: 110-150 zł.
 • Wystawa czasowa "Śląski Bruegel. Twórczość Pawła Wróbla", Katowice. Wystawa zacznie się w piątek 23 września i potrwa do końca roku. Odbywa się w Oddziale Muzeum Historii Katowic - Dziale Etnologii Miasta przy ul. Rymarskiej 4 na Nikiszowcu. Ekspozycja prezentuje zarówno obrazy, jak i rysunki (szkice) artysty zgromadzone w kolekcji plastyki nieprofesjonalnej Działu Etnologii Miasta MHK.
 • Koncert zespołu Happysad, Sosnowiec. Happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie ponad 1300 koncertów w całym kraju, 5 platynowych i 3 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce. W 2021 roku zespół obchodził dwudziestolecie istnienia, które świętował okolicznościową płytą „Odrzutowce i Kowery” oraz książką biograficzną „Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad” autorstwa Żanety Gotowalskiej. Koncert odbędzie się w sobotę 24 września o godz. 19 w Sali Widowiskowo-Koncertowej MUZA. Bilety: 79 zł.
 • Moda na Kosmos, Katowice. W sobotę 24 września w kinie Kosmos odbędzie się "Moda na Kosmos", czyli impreza łącząca targi ubrań vintage z kinem. Modowych inspiracji dostarczy też niezawodna klasyka kina: na dużym ekranie kultowa „Casablanca” i porywająca „Gorączka sobotniej nocy”.
  Więcej: Moda na Kosmos. Targi mody vintage już po raz drugi w Kinie Kosmos w sobotę 24 września
 • Pożegnanie spektaklu "Pod presją", Katowice. Po pięciu wspólnych sezonach Teatr Śląski żegna spektakl "Pod presją" w reż. Mai Kleczewskiej, który krytyka uznała za jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych sezonu 2017/2018. 23, 24 i 25 września odbędą się jego ostatnie pokazy.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon