ŚLĄZAG poleca na długi weekend. Ciekawe wydarzenia kulturalne i rekreacyjne w regionie

Kolejny długi weekend przed nami – jak spędzić ten czas? Wybraliśmy najciekawsze nadchodzące wydarzenia kulturalne i rekreacyjne w miastach Śląska i Zagłębia, na które zarówno można wybrać się z przyjaciółmi i rodziną.

UM Czeladź
Imprezowy weekend na Śląsku

Przewodnik po najciekawszych wydarzeniach kulturalnych w aglomeracji 16-19 czerwca 2022:

 1. Żarciowozy w Parku Śląskim na Placu przy Kapeluszu - Na placu przed halą Kapelusz w Parku Śląskim po raz kolejny zaparkują Żarciowozy. Foodtrucki pozostaną w Chorzowie przez trzy dni – od 17 do 19 czerwca 2022:
  • piątek, 17 czerwca: 15.00 – 20.00
  • sobota, 18 czerwca: 11.00 – 20.00
  • niedziela, 19 czerwca: 11.00 – 19.00
  Zlot Żarciowozów to okazja do spróbowania smaków z całego świata. Oczywiście nie zabraknie amerykańskich burgerów, ale będą także m.in. hiszpańskie churros, tybetańskie pierożki momo, meksykańska quesadilla czy belgijskie frytki. Do tego czeskie piwo czy orzeźwiająca lemoniada.
 2. Holi Święto Kolorów w Piekarach Śląskich. Holi święto odbędzie się 18 czerwca o godzinie 12 na stadionie MOSiR. Zostaną rozrzucone tam proszki we wszystkich kolorach tęczy. Festiwal przy ulicy Olimpijskiej 3 zakończy się o godzinie 15. Uczestnicy w trakcie wydarzenia będą mieli możliwość skorzystania ze strefy foodtrucków oraz zakupienia waty cukrowej.
 3. Piknik Strażacki w Tarnowskich Górach odbędzie się 18 czerwca na tarnogórskim rynku. Wydarzenie będzie trwało od godziny 10 do 13. W programie są pokazy i nauka pierwszej pomocy, pokazy sprzętu, wystawa zabytkowych i nowych pojazdów strażackich. Uczestnicy będą mieli okazję skorzystać ze strefy gastronomicznej.
 4. Dni Żywca 2022. 18 czerwca w Amfiteatrze pod Grojcem wystąpi zespół Enej oraz Mariusz Totoszko. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 18:00. Bilety kosztują 25 złotych, a dzieci do lat 6 mają zapewnione darmowe wejście.
 5. Dni Czeladzi 2022. Impreza będzie trwać od 18 do 19 czerwca w amfiteatrze w Parku Grabek. W sobotę na scenie pojawią się: Kabaret Rak, Danzel oraz Ich Troje. Natomiast w niedzielę: Kabaret Chyba, Czeladzkie Talenty, zespół KBK, zespół Brak, Strachy na Lachy. Dodatkowo od czwartku, 16 czerwca dla dzieci dostępny będzie lunapark. Wejście możliwe jest od godziny 12. Natomiast oficjalna impreza rozpocznie się w sobotę o godzinie 16.
 6. Dni Mysłowic 2022 w Parku Słupna, rozpoczną się w czwartek, 16 czerwca. Pierwszym wydarzeniem - o godzinie 14:30 będzie koncert ewangelizacyjny „Bądź Jak Jezus” (wydarzenie, które od 2010 roku przyciąga wielotysięczną publiczność) Na scenie zaprezentują się Martin Smith, Caterina Rea, Fisheclectic, Siewcy Lednicy oraz laureat Non-Stop CCM.

  Piątek, 17 czerwca rozpocznie się od wydarzenia motoryzacyjnego NTM Summer Vibes, organizowanego przez Night Team Mysłowice. Od godziny 17 na plenerowej scenie, zaprezentują się artyści hip-hopowi. W tym dniu pojawią się: Drybci, Gacka & MCK & Kombajna, a także Dedisa, Pokahontaz i Peji / Slums Attack.

  Ostatni z Dni Mysłowic, poświęcony jest muzyce rockowej lat 90. Od godziny 17 obejrzeć będzie można zabytkowe samochody z epoki, skorzystać ze specjalnie przygotowanej oferty gastronomicznej, a przede wszystkim posłuchać wykonawców: Róże Europy, Sztywny Pal Azji i Big Cyc.
 7. XVI Festiwal Śląskie Smaki w Zabrzu, rozpocznie się 19 czerwca o godzinie 13. Na terenie Areny Zabrze pojawi się: Krzysztof Responek (program muzyczno-kabaretowy), Pascal Brodnicki (pokaz kulinarny), Frele (koncert), Remigiusz Rączka (pokaz kulinarny), Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny (koncert galowy). Zakończenie planowane jest na godzinę 20.
 8. Otwarcie Sezonu Uzdrowiskowego 2022 w Ustroniu. Impreza została rozłożona na 4 dni. Rozpocznie się w czwartek, 16 czerwca od spaceru po willach letniskowych. Zbiórka ochotników o godzinie 15 na Rynku 1. 17 czerwca to dzień typowo rozrywkowo - w harmonogramie m.in.: koncert Miejskiej Orkiestry Dętej z Miasta Kalety, wymarsz korowodu i Kino #NaSzczycie - "La La Land" na Poniwcu. 18 czerwca goście będą mieli okazję wysłuchania koncertu Sławka Uniatowskiego z towarzyszeniem Artis Symphony Orchestra w ustrońskim amifeatrze. Natomiast 19 czerwca nastąpi otwarcie tężni miejskiej oraz zagra Cieszyńska Orkiestra Dęta Uniwersytetu Śląskiego pod batutą Karola Pyki.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon