Kuszący seksbiznes w Czeladzi. Policja drugi raz rozbiła tę samą grupę przestępczą

Śledczy zatrzymali 45-latka i 55-latkę, którzy mieli zajmować się prowadzeniem w Czeladzi agencji towarzyskiej. Oboje wcześniej odsiedzieli już wyroki za to samo przestępstwo, więc tym razem odpowiedzą za recydywę.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach ponownie wzięli pod lupę 45-latka i 55-latkę, którzy w grudniu 2020 roku opuścili więzienia, w których odbywali kary pozbawienia wolności za prowadzenie agencji towarzyskiej na terenie Czeladzi.

- Śledczy nie mylili się. Zebrany przez nich materiał dowodowy wskazał, że mężczyzna w maju 2021 roku ponownie zajął się seksbiznesem, otwierając w Czeladzi kolejną agencję towarzyską. Jednocześnie, wspólnie z 55-letnią kobietą, założył i kierował grupą przestępczą, w której uczestniczyła jeszcze 45-letnia kobieta. Sprawcy zajmowali się czerpaniem korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji przez inne osoby - wyjaśnia biuro prasowe KWP w Katowicach.

45-latek i 45-latka zostali zatrzymani na terenie agencji, z kolei 55-latka wpadła w ręce funkcjonariuszy we własnym domu. Wszyscy trafili do Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, gdzie usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

- 45-latek i 55-latka usłyszeli również zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzą na zasadzie recydywy - dodaje biuro prasowe KWP w Katowicach.

Cała trójka została tymczasowo aresztowana.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon