Latino Party w mieście Gwarków. 400 biletów rozeszło się w okamgnieniu

W Tarnogórskim Centrum Kultury odbyło się wydarzenie pn. "Latino Party w mieście Gwarków". Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta przez 2 godziny prezentowała materiał muzyki latynoskiej, z hitami autorstwa m.in.: Preza Prado oraz Antonio Carlosa Jobima. Czterysta biletów rozeszło się w kilka minut. Organizatorzy zapowiedzieli, że kolejne "Wiosenne Koncerty" odbędą się w najbliższych tygodniach.

W piątek i sobotę - 6 i 7 maja w Tarnogórskim Centrum Kultury odbyły się dwa koncerty z cyklu "VI Koncertów Wiosennych", którego portal Ślązag był patronem medialnym. Na scenie pojawiła się Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta z Tarnowskich Gór rozpoczynając wydarzenie pn. "Latino Party w mieście Gwarków". W okamgnieniu rozeszło się 400 biletów.

Dwugodzinny koncert i gromkie brawa

Orkiestra zaprezentowała ponad 2 godzinny materiał muzyki latynoskiej, z hitami autorstwa Preza Prado, Antonio Carlosa Jobima, Astora Piazzolli, Rafaela Hernandeza i innych. Koncert poprowadził latynoski muzyk - Jose Torres nazywany także "górnośląskim latynosem", który bardzo mile wspomina lata spędzone w Bytomiu.

Jose Torres poprowadził wcześniej warsztaty dla perkusistów Orkiestry Kamiliańskiej oraz wspólnie wykonał kilka utworów. Z uznaniem publiczności spotkało się wykonanie "Libertango" przez solistkę Paulinę Pilarską z Tarnowskich Gór, studentkę klasy oboju katowickiej Akademii Muzycznej oraz żywiołowe solo trębaczy, puzonistów i oczywiście perkusistów.

Profil działania Parafialnej Kamiliańskiej Orkiestry Dętej

Zespół zawiązany przy parafii OO. Kamilianów, wykonuje muzykę sakralną, filmową, folkową, operową i rozrywkową. Gra razem z chórami i solistami, organizuje koncerty plenerowe, promenadowe i słynne już „Koncerty Świąteczno-Noworoczne” w styczniu , tematyczne „Koncerty Wiosenne” oraz „Tarnogórską Noc Muzyczną” - zawsze w pierwszy piątek lipca.

Obecnie pełny skład zespołu to 75 muzyków, to jest tylu, ilu liczy sobie skład pełnej dętej orkiestry koncertowej tzw. Concert Band. Wszyscy muzycy są wolontariuszami. Koncerty orkiestry gromadzą tłumy fanów

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nagrody Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie kultury

Katowice nagradzają ludzi kultury. W tym roku 4 laureatów

Kuklowisko

Kuklowisko, czyli rolkowa impreza taneczna w Piekarach

Zdewastowana figura mężczyzny

Zdewastowano instalację rzeźbiarską "Mężczyzna"

Fortepian Tychy

W Tychach na stałe zagości fortepian plenerowy!

POPŚLĄZAG: Bob Marley i Józef Skrzek

POPŚLĄZAG: Marley śpiewa Skrzekowi i częstuje trawką

Wielki Test Narzędziowni w Fabryce Pełnej Życia

Fabryka Wielka Życia i Wielki Test Narzędziowni

Oltarz w kosciele mariackim

Bytom pomaga, jak może. Będzie koncert dla Ukrainy