Lekkoatletyczna Diamentowa Liga na Stadionie Śląskim. Oto program dzisiejszych zawodów

W sobotę, 6 sierpnia, po raz pierwszy na Stadionie Śląskim odbędą się zawody z cyklu Diamentowej Ligi. Podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej zobaczymy m.in. prawie 50 medalistów niedawnych Mistrzostw Świata w Eugen. Kocioł Czarownic pomieści 50 tys. widzów, a wstęp jest bezpłatny.

Stadion Śląski
Stadion Śląski

Diamentowa Liga to seria najbardziej prestiżowych mityngów lekkoatletycznych, w których udział biorą najlepsi zawodnicy z całego świata. Na Memoriał Kamili Skolimowskiej ma przyjechać prawie 50 medalistów Mistrzostw Świata w Eugen (2022), co zapowiada rywalizację na najwyższym poziomie. Przypomnijmy, że Stadion Śląski dopiero kilka miesięcy temu został organizatorem Diamentowej Ligi "z ławki rezerwowych", w miejsce odwołanych zawodów w Chinach.

- W Tokio zdobyliśmy dziewięć medali olimpijskich. Jestem pewny, że na Stadionie Śląskim pokaże się większość bohaterów z Japonii. A ja, nie żartuję, mam łzy w oczach. Takie z radości i z zazdrości, że nie jestem młodszy na tyle, by wciąż móc rzucać dyskiem - śmieje się Piotr Małachowski, legenda rzutu dyskiem i dyrektor sportowy Memoriału Kamili Skolimowskiej.

Podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej po raz pierwszy w historii Diamentowej Ligi odbędą się zawody w rzucie młotem, a szansę na zwycięstwo ma w nich Paweł Fajdek, który jest ambasadorem Stadionu Śląskiego.

Jakub Chełstowski (Stadion Śląski)

Może Cię zainteresować:

Diamentowa Liga na Stadionie Śląskim. "Mam nadzieję, że kibice zapamiętają ten dzień na długie lata"

Autor: Patryk Osadnik

05/08/2022

Program Diamentowej Ligi na Stadionie Śląskim

W sobotę, 6 sierpnia, bramy Stadionu Śląskiego zostaną otwarte o godz. 12.00. Z kolei o godz. 13.15 rozpocznie się ceremonia otwarcia Memoriału Kamili Skolimowskiej, po której sportowcy zmierzą się w pierwszych konkurencjach: skoku o tyczce mężczyzn (13.30), rzucie młotem kobiet i mężczyzn (13.35), biegu na 60 metrów Olimpiad Specjalnych (13.40) etc. Początek programu Diamentowej Ligi zaplanowano na godz. 16.00.

Zawody z perspektywy trybun w Kotle Czarownic może zobaczyć 50 tys. osób. Wstęp jest bezpłatny.

O godz. 12.00 między trzecią i piątą bramą Stadionu Śląskiego rozpocznie się piknik integracyjny dla dzieci i dorosłych, który będzie dostępny przez cały czas trwania Memoriału Kamili Skolimowskiej. Organizatorzy przygotowali kilkanaście stref z atrakcjami, gdzie m.in. dzieci będą mogły uczestniczyć w biegu na 30 metrów przez płotki, skorzystać z placu zabaw lub gier w wirtualnej rzeczywistości, a dorośli zrelaksować się na leżakach lub wziąć udział w ćwiczeniach crossfit. Jedna ze stref będzie poświęcona integracji ze sportowcami z niepełnosprawnościami.

Zakończenie imprezy zaplanowano około godz. 18.30.

Memoriał Kamili Skolimowskiej. Jak dojechać?

Zarówno organizatorzy, jak i Związek Zarządy Metropolitalnego, polecają dojazd tramwajem na Stadion Śląski, gdzie zgodnie z normalnym rozkładem jazdy będą kursowały linie 6, 9 i 19. Z kolei częściej, bo co pięć minut, będą kursowały linie 0 i 11.

- ZTM wprowadzi także specjalne rozkłady jazdy na liniach M3 i 840. Będą one zakładać dodatkowe zatrzymywanie się autobusów na przystankach Chorzów AKS. Przypomnijmy, że na tych przystankach na co dzień zatrzymują się również autobusy innych linii - 6, 98 i 663. Pasażerowie, wracając z Memoriału Kamili Skolimowskiej, mogą również skorzystać z przystanku Osiedle Tysiąclecia Ułańska, który jest obsługiwany przez autobusy linii: 23, 51, 138, 673 i 674 - informuje Michał Wawrzaszek, rzecznik ZTM-u.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon