Let Poland be Poland – Chwała Ukrainie. Muzyczne wydarzenie, którego nie można przegapić!

W katowickim NOSPRze będzie się działo! W ostatnią sobotę kwietnia na scenie Sali Koncertowej pojawią się takie gwiazdy jak: Abradab, Tomasz Budzyński, Karolina Czarnecka, Patrycja Markowska, Grzegorz Markowski, Maciej Obara, Mateusz Pospieszalski, Renata Przemyk, Piotr Rogucki, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble oraz ukraiński chór Vyrij. Powód? Muzycy spotkają się w ramach kolejnej odsłony programu „Let Poland be Poland”. Nie zabraknie w nim aranżacji piosenek, nie bojących się wolności. Szczegóły poniżej.

Let Poland be Poland Chwała Ukrainie

Let Poland be Poland – Chwała Ukrainie

Let Poland be Poland – Chwała Ukrainie” to muzyczne wydarzenie, którego nie można przegapić . W sobotę 30 kwietnia br., o godzinie 19:30 wybitni artyści będą śpiewać jednym głosem – głosem wolności! Czego mogą się spodziewać zainteresowani, wybierający się na koncert? Niezapomnianego wieczoru, wypełnionego brzmieniem i aranżacjami dobrze znanych piosenek, w zupełnie nowym wydaniu. Bilety na to niezwykłe widowisko można zakupić poprzez:

Koszt biletów to 89, 99, 119 i 139 zł. 20 zł z ceny każdego biletu zostanie przekazane organizacji wspierającej Ukrainę. Na scenie pojawią się takie gwiazdy jak:

 • Abradab,
 • Tomasz Budzyński,
 • Karolina Czarnecka,
 • Patrycja Markowska,
 • Grzegorz Markowski,
 • Maciej Obara,
 • Mateusz Pospieszalski,
 • Renata Przemyk,
 • Piotr Rogucki,
 • L.U.C. & Rebel Babel Ensemble,
 • Vyrij – młodzieżowy chór ukraiński.
Kiedy kilka miesięcy temu słuchałem jak Grzegorz Markowski śpiewa w Katowicach: „chcemy być sobą jeszcze”, nie wiedziałem, że te słowa nabiorą tak dramatycznie aktualnego wymiaru. W grudniu ubiegłego roku przypominaliśmy tym projektem bohaterów Solidarności, którzy walczyli o naszą wolność. Wiosną 2022 roku jasno widzimy, że nie ma wolności bez solidarności... z Ukrainą. Nasz koncert jest formą podziękowania dla milionów ukraińskich bohaterówdodaje Bartosz Wilczak, współorganizator wydarzenia.

Kolejna odsłona…

Zgadza się, to już druga odsłona tego niezwykłego projektu. Pierwsza miała miejsce w grudniu ubiegłego roku w Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Wtedy to, 40 lat po wprowadzeniu stanu wojennego i pacyfikacji w KWK „Wujek”, przypomniany został amerykański program LET POLAND BE POLAND. W 1982 roku zobaczyło go 185 milionów osób w 50 krajach. Choć program był w całości poświęcony Polsce i próbom tłumienia dziesięciomilionowego ruchu solidarności, to mieszkańcy naszego kraju nie mogli dowiedzieć się, co o naszej ojczyźnie mówią między innymi: Kirk Douglas, Henry Fonda, Charlton Heston czy Frank Sinatra, który nawet zaśpiewał w języku polskim.

Za nami niesamowity zryw solidarności z zaatakowaną Ukrainą. To jednak nie sprint, ale długi maraton, który będzie wymagać od nas dużo cierpliwości i wytrwałości. Przed nami więc wielki test empatii, dojrzałości i tolerancji. To m.in. dlatego postanowiliśmy raz jeszcze zaprezentować w NOSPR widowisko „Let Poland be Poland” – informuje L.U.C., autor aranżacji, współtwórca wydarzenia. –Przekazując część dochodów z biletów na Ukrainę chcemy tym koncertem oczywiście pomóc naszym sąsiadom, ale także pozwolić im poprzez muzykę opowiedzieć o swoich emocjach. Wraz z naszą pokojową orkiestrą rozpoczynamy proces dialogu kulturalnego, a przede wszystkim przypominamy Polakom, jak nas wspierał świat zachodni podczas stanu wojennego. Takie wsparcie, czasem nawet tylko duchowe i artystyczne, okazuje się ogromnym ładunkiem i zapasem nadziei dla walczącego o wolność narodupodkreśla L.U.C.

Warto podkreślić, że pierwsza edycja projektu zakończyła się owacjami na stojąco. Publiczność mogła ponownie się przekonać jaki potencjał skrywają dobre piosenki. Kolejna edycja zapowiada się jeszcze lepiej. Do już oklaskiwanych artystów dołączą: Abradab, Maciej Obara i Vyrij, młodzieżowy chór ukraiński. Jedno jest pewne, będzie się działo!

Nie przegap! „Let Poland be Poland – Chwała Ukrainie” - 30 kwietnia 2022., godz. 19:30.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon