Letnie Brzmienia w Katowicach. Przy Hali Parkowej zagrają m.in. sanah, Kwiat Jabłoni i Zalewski

Przy Hali Parkowej w Katowicach w lipcu i sierpniu 2022 roku odbędzie się seria koncertów Letnich Brzmień z najpopularniejszą polską muzyką. Na świeżym powietrzu zagrają Vito Bambino, sanah, MROZU, Zalewski, Kwiat Jabłoni i Jagoda Kret. Mamy dla Was konkurs z biletami na aż trzy koncerty! Szczegóły w tekście.

Letnie Brzmienia to ogólnopolska trasa koncertowa topowych polskich artystek i artystów. W lipcu serię koncertów w katowickiej Hali Parkowej (naprzeciwko Parku Kościuszki, przy ul. Kościuszki 90) otworzy Mery Spolsky (23.07) i Vito Bambino (24.07), przed którym zagra Jagoda Kret. Koniec lipca to koncertowe spotkanie z sanah (28.07) oraz energicznym MROZEM (29.07). W sierpniu natomiast odbędzie się koncert Zalewskiego (26.08), a katowicką część Letnich Brzmień zamknie występ Kwiatu Jabłoni (28.08).

KONKURS!!
Mamy dla Was zaproszenia na koncerty w ramach cyklu Letnie Brzmienia w Katowicach:

  • na koncert Vito Bambino - 4 podwójne zaproszenia
  • na koncert sanah - 3 podwójne zaproszenia
  • na koncert Mroza - 4 podwójne zaproszenia

Zasady konkursu: Aby zdobyć bilet (wyślemy mailem elektroniczną wersję), należy do 10 lipca 2022 r. do godz. 20.00 wysłać do nas maila na adres redakcja@slazag.pl z odpowiedzią na pytanie: Na koncert jakiego artysty/zespołu chcesz iść w ramach Letnich Brzmień w Katowicach i dlaczego? Nagrodzimy - naszym zdaniem - najbardziej kreatywne odpowiedzi. Prosimy o zaznaczenie, na jaki koncert chcecie wygrać bilet i wpisanie w tytule maila: Konkurs Letnie Brzmienia Katowice. Maile z innym tytułem nie będą brane pod uwagę. Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej również mailem. Powodzenia!
Konkurs został już rozstrzygnięty. Maile z biletami do laureatów konkursu zostały już wysłane.

Letnie Brzmienia w 13 polskich miastach w wakacje

Letnie Brzmienia to wakacyjny cykl ponad 100 koncertów na świeżym powietrzu, w 13 miastach z najpopularniejszymi artystkami i artystami, którzy mają moc przyciągania i czarowania publiczności. Letnie Brzmienia to projekt Good Taste Production, który był odpowiedzią na pandemiczną rzeczywistość Covid-19. Dzięki współpracy z lokalnymi instytucjami, od trzech lat aktywizuje miejską przestrzeń. Trasa koncertowa trwa całe wakacje. Koncerty odbywać się będą w Gdańsku, Lublinie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Katowicach, Bielsku-Białej, Krakowie oraz Gorzowie Wielkopolskim. m Szczegółowy harmonogram koncertów można sprawdzić TUTAJ. Zwieńczeniem projektu jest dwudniowy finał Letnich Brzmień w Poznaniu 10-11.09.2022 r. na Polanie Harcerza przy poznańskim jeziorze Malta, na którym zagrają m.in. Ralph Kaminski & My Best Band in The World, Arek Kłusowski, Ofelia, bryska.

Harmonogram koncertów w Katowicach:  

23.07, godz. 20:00 – Mery Spolsky
24.07, godz. 19:00 – Vito Bambino + Jagoda Kret
28.07, godz. 20:00 – sanah
29.07, godz: 20:00 – MROZU
26.08, godz: 20:00 – Zalewski
28.08, godz. 20:00 – Kwiat Jabłoni

Ceny biletów na Letnie Brzmienia w Katowicach

Bilety w cenie od 79 zł oraz karnety za 279 złotych na cykl Letnich Brzmień w Katowicach są dostępne na www.letniebrzmienia.pl. Karnet w postaci 3 kodów należy wymienić na 3 bilety na www.letniebrzmienia.pl. Karnet jest przeznaczony dla jednej osoby i upoważnia (po wymianie kodów na bilety) do uczestnictwa w 3 różnych wydarzeniach. Nie ma możliwości zrealizowania kilku kodów na to samo wydarzenie.  

Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejścia na koncert.  

Dokładny harmonogram koncertów znajduje się również na www.goodtaste.pl oraz Facebooku. Daty i godziny koncertów oraz ceny biletów różnią się w zależności od wydarzenia. Wszystkie informacje należy sprawdzać na bieżąco w kanałach Organizatora oraz śledzić powiadomienia mailowe ze strony bileterii. Regulamin Imprezy jest dostępny na: www.goodtaste.pl/regulamin oraz www.letniebrzmienia.pl. 

Kto wystąpi na Letnich Brzmieniach w Katowicach

Vito Bambino to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów na polskiej scenie muzycznej. Początek jego drogi to rok 2003 i późniejsze działania z zespołem Bitamina. W 2020 r. wydał solową płytę „Poczekalnia”. Udziela się też gościnnie w wielu produkcjach, m.in. z sanah, Pauliną Przybysz, Dawidem Podsiadło. W tym roku wspólnie z Natalią Szroeder wydał singiel „Późne godziny”. W Katowicach przed Vito Bambino wystąpi Jagoda Kret, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów obdarzona nietuzinkową barwą głosu. W grudniu 2021 r. wydała debiutancki album „O Samym Braku Stabilności”, który jest zapisem podróży w głąb siebie, szeregiem historii o oswajaniu własnych lęków i ciemnych stron oraz o magii miłości, a także o rozbudzaniu w sobie wewnętrznej siły do samostanowienia.

sanah, autorka jednego z największych przebojów w polskiej muzyce pop ostatnich lat – „Szampana” – a także utworów: „Melodia”, „No sory”, „Ale jazz!”, „kolońska i szlugi”, może pochwalić się niepowtarzalnym stylem pisania piosenek. Zauważona została w wieku 22 lat dzięki swojemu kanałowi na YouTube, gdzie zamieszczała własne kompozycje. Jej miękki, ciepły wokal sprawdza się zarówno w świetnie zaaranżowanych balladach, jak i nowoczesnych elektronicznych kompozycjach. Zauważył ją Dawid Podsiadło, a do duetu zaprosił ją Matt Dusk. W 2020 r. wydała swój debiutancki album „Królowa dram”. Rok później serca fanów rozgrzał album „Irenka”, a przepełnione melancholią kawałki stały się wizytówką piosenkarki. 15 kwietnia ukazał się najnowszy album artystki „Uczta”.

W tym roku z nowym albumem powraca także MROZU, autor tekstów, kompozytor, producent. Radość, energia, optymizm i dystans – to odczucia nieodłącznie towarzyszące jego utworom. MROZU ma na koncie pięć albumów studyjnych, szósty - „Złote Bloki” - ukazał się w 1 kwietnia 2022 roku. Zalewski to człowiek orkiestra. Przełomem w jego twórczości to wydana w 2016 r. płyta „Złoto”, która przyniosła przebojowe „Miłość, Miłość” i „Polsko”. Kolejnym sukcesem była płyta „Zalewski śpiewa Niemena”, z którą w towarzystwie zaprzyjaźnionych muzyków wyruszył w trasę koncertową po klubach i filharmoniach. W 2020 r., po półrocznej ciszy oraz 4 latach od wydania ostatniego autorskiego albumu powrócił z nowym albumem „Zabawa” promowanym tytułowym utworem oraz singlem „Annuszka”.

Kwiat Jabłoni to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. „Niemożliwe” z 2019 r. bardzo szybko osiągnęło status podwójnej platyny, natomiast najnowsze dzieło „Mogło być nic” zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży i po czterech miesiącach również pokryło się platyną. Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia pod teledyskami oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym. Muzycy dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla „Dziś późno pójdę spać”, który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 30 milionów razy.

Organizatorem cyklu Letnie Brzmienia jest agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem strategicznym został Eventim.pl. Partnerzy Letnich Brzmień to Urząd Miasta Katowice, Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek i Szlak Śląskiego Bluesa.  Patroni medialni projektu to Radio Zet, Gazeta Wyborcza, AMS, Zwierciadło, Plejada, Onet, mojekatowice.pl.

Projekt Letnie Brzmienia wspiera realizację 17 celów zrównoważonego rozwoju Miasta Katowice. „(…) To plan rozwoju świata składający się siedemnastu podstawowych celów, dotykających aspektów zarówno gospodarczych, społecznych, jak i środowiskowych. Ujęte w Agendzie 2030 intencje są niezwykle ambitne i stanowią prawdziwe wyzwanie. Zostały przygotowane na podstawie wyników przeprowadzonych wcześniej konsultacji społecznych, przy zaangażowaniu wielu podmiotów na świecie, których głosy koncentrowały się na potrzebach najbiedniejszych i najsłabszych jednostek.” Więcej o projekcie przeczytać można na www.katowice.eu. 
www.letniebrzmienia.pl
www.facebook.com/letniebrzmienia
www.instagram.com/letniebrzmienia

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon