Lotnisko w Pyrzowicach bije rekord za rekordem. Tylu pasażerów jednego dnia jeszcze nie było

Ustanowiono nowy dobowy rekord liczby pasażerów, którzy zostali obsłużeni w Katowice Airport. Tylko jednego dnia przez lotnisko przewinęło się 28 205 osób. Odnotowano 148 startów i lądowań w ruchu pasażerskim.

Piotr Adamczyk (Katowice Airport)
Katowice Airport

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach to dla mieszkańców województwa śląskiego okno na świat, które - mimo problemów, takich jak odebranie lotów Turkish Airlines do Stambułu - otwiera się coraz szerzej.

W niedzielę, 2 lipca, w Katowice Airport ustanowiono nowy dobowy rekord liczby obsłuszonych pasażerów. To 28 205 osób. Odnotowano 148 startów i lądowań w ruchu pasażerskim. Tego dnia z płyty startowały samoloty do m.in. Barcelony, Londynu, Neapolu, Oslo, Tel Awiwu, na Korfu czy Maltę. Poprzedni rekord padł zaledwie kilka tygodni wcześniej, bo 18 czerwca. Było to 28 086 pasażerów.

Inny rekord na lotnisku w Pyrzowicach ustanowiono 20 czerwca. Wówczas obsłużono dwumilionowego pasażera w 2023 roku.

- To najszybciej osiągnięte dwa miliony podróżnych w skali roku w historii portu, pobity został rekord z 2019 roku, kiedy taki wynik zanotowaliśmy 29 czerwca - poinformował Piotr Adamczyk, rzecznik Katowice Airport.

Wiele wskazuje na to, że rok 2023 będzie lepszy od 2019, kiedy przez lotnisko przewinęło się ponad 4,8 mln pasażerów. Później ruch lotniczy został uziemiony z powodu pandemii COVID-19.

Wisława Szymborska

Może Cię zainteresować:

O co chodzi z Wisławą Szymborską i Szombierkami Bytom? "Odkąd wypadły, nie mam o futbolu nic do powiedzenia"

Autor: Patryk Osadnik

04/07/2023

Stadion w ArcelorMittal Park

Może Cię zainteresować:

Liga Mistrzów w Sosnowcu? Trzyletnia umowa z Rakowem Częstochowa podpisana. „Liczę na to, że będzie to nasza nowa twierdza”

Autor: Grzegorz Lisiecki

03/07/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon