Loty z Pyrzowic do Amsterdamu? Holendrzy za kilka tygodni uruchomią nową trasę. „KLM docenił potencjał pyrzowickiego lotniska i województwa śląskiego”

W październiku 2022 roku linie KLM uruchomią nową trasę – z i do Pyrzowic. Katowice Airport, po Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu, to kolejne polskie lotnisko, z którego będzie można latać do Amsterdamu.

Fot. KLM
Embraer 195-E2

Nowe połączenie otworzone zostanie 30 października, a podróżujący z lotniska w Pyrzowicach będą mieli dostęp do globalnej siatki połączeń holenderskiego przewoźnika – z przesiadką w porcie bazowym KLM, czyli Amsterdamie. Oferta KLM dla Polski to w sumie 68 lotów tygodniowo.

Z Pyrzowic do Schiphol. Codziennie

Wiadomo już, że od 30 października 2022 roku KLM będzie oferował codzienne połączenie (i 7 lotów w tygodniu) na nowej trasie: Amsterdam (Schiphol) – Katowice Airport – Amsterdam (Schiphol). Samolot będzie startował z lotniska im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach o godzinie 16:50, a lądowanie w Amsterdamie na lotnisku Schiphol zaplanowane jest na 18:50 (numer rejsu KL1816). Loty powrotne do Polski? Wylot z Amsterdamu o godzinie 14:20, przylot do Katowic – o 16:10 (KL1815).

– Już niebawem do globalnej oferty lotów dołączą Katowice – serce Śląska i bardzo ważny w skali kraju ośrodek gospodarczy, w którym widzimy duży potencjał przede wszystkim z uwagi na ruch biznesowy. Liczymy, że codzienny lot pomoże w podróżach biznesowych, jak również turyści ze Śląska zyskają nowe możliwości, które otwiera rozległa siatka połączeń KLM – loty do Holandii, a stamtąd – przez port bazowy w Amsterdamie – do licznych miast na 5 kontynentach – powiedział Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce.

Decyzja o uruchomieniu przez KLM połączenia Amsterdam – Katowice to efekt konsekwentnych rozmów, które prowadziliśmy w trudnym dla branży lotniczej pandemicznym czasie. Cieszę się, że KLM docenił potencjał pyrzowickiego lotniska oraz województwa śląskiego i zdecydował się na uruchomienie codziennych lotów pomiędzy Katowice Airport a jednym z największych europejskich portów przesiadkowych. Wierzę, że to początek naszej dobrej i długotrwałej współpracy – mówi Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej lotniskiem im. Wojciecha Korfantego.

KLM: 5 kontynentów, 310 kierunków

Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM wspólnie z francuskimi liniami Air France tworzą jeden z największych sojuszy lotniczych w Europie, oferując wspólnie ponad 310 kierunków, na 5 kontynentach. Podróżni z Katowic po przesiadce w Amsterdamie będą mogli skorzystać z innych rejsów KLM. To między innymi loty do Edynburga, Glasgow, Newcastle, Kopenhagi, Londynu, Oslo, Birmingham czy Manchesteru.

Embraer 195-E2. Fot. KLM

Embraerem do Amsterdamu. Za ile?

Trasę z Katowic do Amsterdamu obsługiwać będzie Embraer E195-E2, który w porównaniu z Embraerem E-190 emituje 31 proc. mniej CO2 na pasażera i jest o 63 proc. cichszy. Lot trwa niespełna dwie godziny. Na pokładzie Embraera E195-E2 znajduje się 112 miejsc w klasie ekonomicznej oraz 20 miejsc w klasie biznes. Jak informuje KLM, do samolotu można zabrać – w cenie biletu – duży bagaż podręczny (do 12 kg), a bagaż rejestrowany może podlegać opłatom w zależności od wykupionej taryfy podróży. W cenie biletu – drobny poczęstunek.

Bilety KLM z wylotem z Katowic można rezerwować od 19 września 2022 r. – na podróże realizowane od 30 października 2022 roku, na stronie klm.pl oraz w biurach podróży. Dodajmy, że ceny przelotu z Katowic do Amsterdamu w obie strony zaczynają się od 603 zł.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon