Lukas Podolski otwiera pierwszy bar z kebabem w Polsce. Gdzie? Oczywiście, że w Zabrzu!

Lukas Podolski, piłkarz rodem ze Śląska, który w barwach Niemiec zdobył mistrzostwo świata w piłce nożnej, obecnie zawodnik Górnika Zabrze, ma głowę do interesów. W Niemczech prowadzi sieć barów z kebabem Mangal Döner. Właśnie gruchnęła wieść, że pierwszą swoją kebabownię otworzy na Śląsku, konkretnie w Zabrzu. A gdzieżby inaczej?!

Po Zabrzu roznosi się wiadomość, że Lukas Podolski, gwiazda Górnika Zabrze i piłkarz o światowej sławie, otworzy właśnie w tym mieście swój pierwszy polski przyczółek sieci barów z kebabem - Mangal Döner.

Pierwszy lokal Mangal Döner x Lukas Podolski w Polsce

Mangal Döner ma powstać w miejscu, gdzie przez 25 lat funkcjonował McDonald's, czyli w centrum Zabrza, przy pl. Wolności. Firma, której udziałowcem jest "Poldi" była jedynym uczestnikiem przetargu na wynajem lokalu, ogłoszonego przez Jednostkę Gospodarowania Nieruchomościami.

30 grudnia 2022 r. wiadomość tę podała dodatkowo zabrzańska rzemieślnicza piekarnia Gryzmi. Napisała posta na Facebooku: "Nie wiem, czy już wiecie, ale w Polsce otwiera się pierwszy kebab Lukas Podolski i kto zgadnie gdzie?". I opatrzyła post dwoma zdjęciami właściciela Gryzmi i Lukasa Podolskiego.

Podobno remont lokalu już trwa.

Najnowszy bar z kebabem Podolskiego został otwarty zaledwie wczoraj, 30 grudnia 2022 r. w mieście Hürth w Nadrenii Północnej-Westfalii, niedaleko Kolonii. Oczywiście na otwarciu nie mogło zabraknąć Lukasa Podolskiego.

Sieć kebabowni wywodzi się z Kolonii

Sieć kebabowni wywodzi się z Kolonii. Sam Podolski mówi:

- Od dziecka kocham i jem Döner. Nie chcę na nowo wymyślać tej potrawy, ale składniki muszą być zawsze świeże i wysokiej jakości. Ważny jest też dla mnie klimat baru. Chcemy robić najlepszy Döner w Kolonii.

Poldi jest udziałowcem Mangal Döner, bardzo wspomaga firmę w promocji lokali. Historia Mangal Döner zaczęła się skromnie, gdy Podolski postanowił zjednoczyć siły ze swoim sąsiadem w Kolonii, Turkiem. Zaczynali od baru z kebabem tylko take away. Teraz sieć liczy kilkanaście lokali, praktycznie co 2 miesiące albo co miesiąc otwierają się kolejne.

Lukas Podolski ma głowę do interesów. Oprócz bycia udziałowcem w sieci barów z kebabem, ma też firmę odzieżową (specjalizującą się w ubraniach sportowych) i lodziarnie. Wszystko w Niemczech.

Poldi urodził się 4 czerwca 1985 r. w Gliwicach jako Łukasz Podolski. Gdy miał 2 lata, z rodzicami przeprowadził się do Niemiec. Miał bogatą karierę piłkarską, grał w FC Koln, Bayern Monachium, Arsenal FC, Galatasaray SK. W 2014 r. z reprezentacją Niemiec zdobył mistrzostwo świata w piłce nożnej. Od 2021 roku gra w Górniku Zabrze, gdzie - jak wcześniej mówił - chce dotrwać do sportowej emerytury.

Lukas Podolski

Może Cię zainteresować:

Lukas Podolski zostaje w Górniku Zabrze. "Kibice, dziękuję wam za doping. Jadymy durś!"

Autor: Patryk Osadnik

19/05/2022

Lukas podolski gol pogon

Może Cię zainteresować:

Podolski przypomniał o sobie Niemcom. W tym plebiscycie nawet Klinsmann może mu zazdrościć

Autor: Robert Czykiel

21/12/2022

Lukas i Louis Podolski

Może Cię zainteresować:

Syn Lukasa Podolskiego uczy się futbolu w Zabrzu. A jakie kariery zrobili synowie innych znanych śląskich piłkarzy?

Autor: Robert Czykiel

23/10/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon