Łukasz Piszczek świeci przykładem razem z piłkarzami akademii. Chodzi o bezpieczeństwo pieszych

Łukasz Piszczek włączył się do akcji "Świeć przykładem". Razem z piłkarzami ze swojej akademii zachęca do noszenia odblasków. - Na drodze, tak jak i na boisku, trzeba być widocznym. Dlatego noś odblaski i świeć przykładem - mówi były gwiazdor Borussii Dortmund w specjalnym spocie.

W sobotę, 1 października, wystartowała tegoroczna edycja akcji "Świeć przykładem". To inicjatywa informacyjno-edukacyjna, którą przygotowują mundurowi, aby zachęcić pieszych do noszenia odblasków. To szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy dni są coraz krótsze, a warunki atmosferyczne coraz bardziej utrudniają widoczność na drogach.

Funkcjonariusze przypominają, że dzięki odblaskom jako piesi jesteśmy widoczni z odległości co najmniej 150 metrów. Bez nich niejednokrotnie kierowca po zmroku może nas zobaczyć dopiero z odległości 20-40 metrów. Często to zbyt późno, aby uniknąć tragedii.

- Prawidłowo noszone elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obydwu kierunków - doradzają mundurowi.

Łukasz Piszczek świeci przykładem

W promowanie akcji "Świeć przykładem" włączył się Łukasz Piszczek. Były gwiazdor Borussii Dortmund i reprezentacji Polski wystąpił w specjalnym spocie wraz z młodymi piłkarzami swojej akademii, którą prowadzi w Goczałkowicach-Zdroju.

- Na drodze, tak jak i na boisku, trzeba być widocznym. Dlatego noś odblaski i świeć przykładem - mówi Łukasz Piszczek.

Zobacz wideo z udziałem Łukasza Piszczka:

Spot został przygotowany we współpracy z funkcjonariuszami drogówki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Piszczek lukasz

Santos chce Piszczka w kadrze. Ale czy to dobry pomysł?

Komin

Dlaczego smogowy ranking nie mówi całej prawdy na Śląsku

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców