Łukasz Piszczek świeci przykładem razem z piłkarzami akademii. Chodzi o bezpieczeństwo pieszych

Łukasz Piszczek włączył się do akcji "Świeć przykładem". Razem z piłkarzami ze swojej akademii zachęca do noszenia odblasków. - Na drodze, tak jak i na boisku, trzeba być widocznym. Dlatego noś odblaski i świeć przykładem - mówi były gwiazdor Borussii Dortmund w specjalnym spocie.

W sobotę, 1 października, wystartowała tegoroczna edycja akcji "Świeć przykładem". To inicjatywa informacyjno-edukacyjna, którą przygotowują mundurowi, aby zachęcić pieszych do noszenia odblasków. To szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy dni są coraz krótsze, a warunki atmosferyczne coraz bardziej utrudniają widoczność na drogach.

Funkcjonariusze przypominają, że dzięki odblaskom jako piesi jesteśmy widoczni z odległości co najmniej 150 metrów. Bez nich niejednokrotnie kierowca po zmroku może nas zobaczyć dopiero z odległości 20-40 metrów. Często to zbyt późno, aby uniknąć tragedii.

- Prawidłowo noszone elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obydwu kierunków - doradzają mundurowi.

Łukasz Piszczek świeci przykładem

W promowanie akcji "Świeć przykładem" włączył się Łukasz Piszczek. Były gwiazdor Borussii Dortmund i reprezentacji Polski wystąpił w specjalnym spocie wraz z młodymi piłkarzami swojej akademii, którą prowadzi w Goczałkowicach-Zdroju.

- Na drodze, tak jak i na boisku, trzeba być widocznym. Dlatego noś odblaski i świeć przykładem - mówi Łukasz Piszczek.

Zobacz wideo z udziałem Łukasza Piszczka:

Spot został przygotowany we współpracy z funkcjonariuszami drogówki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

Dworzec w Cieszynie przed i po modernizacji

Tytuł Dworca Roku 2022 wędruje na Śląsk. Znowu!

Komin

Dlaczego smogowy ranking nie mówi całej prawdy na Śląsku

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny