Luksus w tramwaju linii nr 6. Klimatyzację będą mieć nawet... pasażerowie!

Na trasę wyruszył "Janek" - pierwszy tramwaj typu 2012N z, uwaga... klimatyzacją w przedziale pasażerskim! Wcześniej z tej kosmicznej technologii w "starych Pesach" korzystał tylko motorniczy.

Tramwaje Śląskie
Janek z klimatyzacją jeździ na linii nr 6

Tramwaje Śląskie pochwaliły się, że już pierwsza "banka" typu 2012N, czyli starszy model produkcji bydgoskiej Pesy, ma klimatyzację w przedziale pasażerskim. Do tej pory 30 tramwajów tego typu zapewniało luksus chłodnego nawiewu wyłącznie motorniczemu. Ten typ jeździ na trasach w Będzinie i Katowicach - odpowiednio 8 i 22 wagony.

- Dzięki pozyskanym funduszom unijnym oraz środkom własnym Spółka stale podnosi standard świadczonych usług starając się sprostać oczekiwaniom pasażerów - informują Tramwaje Śląskie.

Doposażenia w klimatyzację dla pasażerów doczeka się pięć z trzydziestu Pes 2012N. Obecnie trwa odbiór techniczny drugiego wagonu, który jeszcze w tym miesiącu ruszy na trasę dając pasażerom miły chłód. Pozostałe trzy wagony z pełną klimatyzacją wyjadą na tory do końca 2022 r.

Pierwszy wagon z klimatyzacją jeździ na linii nr 6 - Bytom plac Sikorskiego - Katowice Brynów.

Nowsze tramwaje Pesy, typu 2012N-10 i 2017N, oraz wagony typu MF10 i MF11 z poznańskiego Modertransu, mają klimatyzację przedziału pasażerskiego w standardzie.

Obecnie spółka dysponuje 62 wagonami wyposażonymi w pełną klimatyzację.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon