Maciej Kopiec (Lewica): Należy przywrócić praworządność i uruchomić pieniądze z KPO

Czasy się zmieniają. W Polsce właśnie zmieniają się na lepsze. Dobro zwyciężyło ze złem. To święto demokracji, nad którą ciężko pracowaliśmy przez ostatnie 34 lata – komentuje na gorąco Maciej Kopiec (Lewica). Według exit poll większośc w Sejmie RP będzie stanowić obecna opozycja. Co należy zrobić w pierwszej kolejności? – Przywrócić praworządności i uruchomić pieniądze z Krajowego Plany Odbudowy – podkreśla Maciej Kopiec.

Maciej Kopiec

W niedzielę, 15 października, o godz. 21.00 poznaliśmy sondażowe wyniki wyborów (exit poll). Najlepszy wynik osiągnęło Prawo i Sprawiedliwość (36,8 proc.). Za nim znalazła się Koalicja Obywatelska (31,6 proc.). Dalej Trzecia Droga (13 proc.) Lewica (8,6) i Konfederacja (6,2 proc.). To partie, które dostały się do Sejmu RP. Wiele wskazuje na to, że obecna opozycja będzie tam stanowić większość - 248 z 460 mandatów.

– Czasy się zmieniają. W Polsce właśnie zmieniają się na lepsze. Dobro zwyciężyło ze złem. To święto demokracji, nad którą ciężko pracowaliśmy przez ostatnie 34 lata. To święto obywatelek i obywateli, którzy poszli do lokali wyborczych. Frekwencja jest niesamowita. Jestem dziś dumny z bycia obywatelem Polski. Wierzę w to, że możemy nasz kraj zmienić na lepszy – otwarty, tolerancyjny, europejski. Cieszę się również, że faszyści z Konfederacji osiągnęli tak niski wynik i nie będą przekładali swoich prorosyjskich poglądów na władzę w Polsce – komentuje na gorąco Maciej Kopiec.

Maciej Kopiec do Sejmu RP dostał się w 2019 roku. Reprezentuje Lewicę, a tym razem ubiega się o miejsce w Senacie RP w okręgu katowickim.

– Na podstawie wyników exit poll mogę przypuszczać, że mandat senatorski w Katowicach otrzymał Pakt Senacki. Czekam na oficjalne wyniki, ale już teraz dziękuję wszystkim, którzy zagłosowali na mnie w tych wyborach. Obiecuję, że żaden z tych głosów nie zostanie zmarnowany – mówi Maciej Kopiec.

Lewica według sondażowych wyników otrzymała 8,6 proc. głosów.

– Nie ma rozczarowania. Lewica jest partią pracy, ciężkiej pracy. Będziemy starać się o realizację naszych postulatów. Mamy porozumienie z Koalicją Obywatelską i Trzecią Drogą. Utworzymy demokratyczny rząd i będziemy wspólnie zmieniać Polskę – ocenia.

Co należy zrobić w pierwszej kolejności?

– Przywrócić praworządności i uruchomić pieniądze z Krajowego Plany Odbudowy – podkreśla Maciej Kopiec.

_______________________________________

Podoba Ci się ten artykuł? Zapisz się do newslettera ŚLĄZAG-a, a będziesz mieć pewność, że nie przegapisz innych naszych ciekawych tekstów. Zapisy: www.slazag.pl/newsletter

Wybory 2023. Donald Tusk i Jarosław Kaczyński

Może Cię zainteresować:

Wyniki wyborów do Sejmu RP. Exit poll: nieznaczne zwycięstwo PiS. Opozycja będzie mieć większość w Sejmie

Autor: Patryk Osadnik

15/10/2023

Jerzy Polaczek

Może Cię zainteresować:

Jerzy Polaczek (PiS) o referendum: Należy napiętnować przypadki, które zaistniały w Polsce

Autor: Patryk Osadnik

15/10/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wybory

Nie zaspaliśmy! Rekord frekwencji w Katowicach

Glosowanie urna

Wyniki wyborów parlamentarnych 2023 z 50 proc. obwodów

Arkadiusz Chęciński

PiS zapłaci za frekwencję. Ale tylko w najmniejszych gminach

Katarzyna stachowicz patryk osadnik

"Dofinansowanie in vitro to kluczowy projekt"

Jarosław Szymczyk

Sejmowa komisja zajmie się granatnikiem Jarosława Szymczyka

Debata w Rudzie Śląskiej

Co wiemy po debacie kandydatów na prezydenta Rudy Śląskiej?

Saluga1

Wspólna lista opozycji? "Na razie to tylko postulat PO"