Majówka bez śmiertelnych wypadków drogowych. Zatrzymano 143 nietrzeźwych kierujących

Kiełbasa z grilla, alkohol i kluczyki do samochodu do początek wielu tragicznych historii. Podczas tegorocznej majówki na drogach woj. śląskiego zatrzymano 143 nietrzeźwych kierujących. - Na szczęście nie odnotowaliśmy wypadków ze skutkiem śmiertelnym - podkreśla biuro prasowe KWP Katowice.

Zdj. ilustracyjne
Kontrola trzeźwości

Majowy długi weekend to czas wytężonej pracy dla funkcjonariuszy drogówki. Kiełbasa z grilla, alkohol i kluczyki do samochodu to początek wielu tragicznych historii, którym mundurowi starają się w tym czasie zapobiec.

- Na drogach można było spotkać większą liczbę patroli ruchu drogowego w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach - informuje biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Podczas tegorocznej majówki (od 30 kwietnia do 30 maja) na drogach woj. śląskiego doszło do 23 wypadków, w których ranne zostały 24 osoby. - Na szczęście, drugi rok z rzędu, nie odnotowaliśmy wypadków ze skutkiem śmiertelnym - podkreśla biuro prasowe KWP Katowice.

Ponadto doszło do 571 kolizji, a funkcjonariusze zatrzymali 143 nietrzeźwych kierujących.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka