Małopolska na razie lepsza od Śląska. Ale prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero teraz

Sezon zasadniczy w Polskiej Lidze Hokeja właśnie dobiegł końca. Na chwilę oddechu nie jednak czasu, bo błyskawicznie startuje faza play-off. W pierwszej rundzie z naszych drużyn najtrudniejsze zadanie czeka obrońcę tytułu, czyli GKS Katowice, który w ostatnich miesiącach zbyt często zawodził.

Fot. Pixabay
Ice hockey g602a88621 1920

GKS Katowice bardzo długo czekał na hokejowe mistrzostwo Polski. To udało się w poprzednim sezonie po 52 latach. Wtedy od razu pojawiła się nadzieja, że zaczęła się złota era dla katowickiego hokeja, ale na głowy kibiców szybko wylano kubeł lodowatej wody.

Obrońca tytułu ma za sobą niezbyt udane miesiące. GKS Katowice zakończył sezon zasadniczy na czwartym miejscu. Wszystko przez zaskakującą porażkę z Energą Toruń w ostatniej kolejce. Przegrana w dogrywce sprawiła, że zespół Jacka Płachty został wyprzedzony przez GKS Tychy i w play-off zmierzy się z wymagającym rywalem, jakim jest JKH GKS Jastrzębie.

GKS Tychy na koniec sezonu zasadniczego pokonali na wyjeździe Marmę Ciarko STS Sanok 6:4. A ten wynik nabrał dodatkowego smaczku, gdy okazało się, że to właśnie z tym zespołem tyszanie rozpocznie rywalizację w fazie play-off.

Już wcześniej było pewne, że do walki o mistrzostwo Polski przystąpi Zagłębie Sosnowiec, które zajęło przedostatnie miejsce w tabeli. To sprawiło, że sosnowiczanie w play-off trafili na mistrza sezonu zasadniczego, czyli Cracovię. Krakowianie są zdecydowanym faworytem tego zestawienia, co pokazali w ostatnim meczu, pokonując Zagłębie 6:1.

To właśnie kluby z Małopolski były najlepsze w sezonie zasadniczym. Cracovia zajęła pierwsze miejsce, mając cztery punkty przewagi nad drugą Unią Oświęcim. Czy to jeden z tych zespołów zostanie nowym mistrzem Polski? To nie takie pewne, bo faza play-off rządzi się swoimi prawami i katowiczanie oraz tyszanie z pewnością jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa.

Pierwsze mecze odbędą się 22 i 23 lutego. W play-off gra się do czterech zwycięstw. Półfinały wystartują 9 marca, a finałowe potyczki rozpoczną się 25 kwietnia.

Ćwierćfinałowe pary play-off.

  • Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec
  • Tauron Re-Plast Unia Oświęcim - KH Energa Toruń
  • GKS Tychy - Marma Ciarko STS Sanok
  • GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon