Marcin Banot aresztowany w Buenos Aires. Spider-Man ze Śląska wspinał się na 30-piętrowy wieżowiec

Marcin Banot aresztowany w Buenos Aires. Spider-Man ze Śląska wspinał się na liczący 125 metrów wieżowiec Globant Tower. Był już prawie na szycie, ale został ściągnięty przez strażaków.

Marcin Banot, czyli Spider-Man ze Śląska

Marcin Banot na co dzień mieszka w Świętochłowicach, a dokładnie w Chropaczowie. Od kilku lat jest najsłynniejszym polskim wspinaczem builderingowym. W mediach społecznościowych regularnie publikuje relacje z treningów, przygotowań do wspinaczki oraz kolejnych podróży. Jego profil na Instagramie obserwuje ponad 300 tysięcy osób.

36-latek ma na swoim koncie wiele osiągnięć spinaczkowych. Bez żadnego zabezpieczenia ,,zdobył" m.in. wieżę Eiffla i wieżowiec Montparnasse w Paryżu, Oko Moskwy w Czarnobylu, hotel Marriott w Warszawie.

Banot aresztowany w Buenos Aires. Wspinał się na Globant Tower

Tym razem zawitał do Argentyny. We wtorek 11 czerwca ,,człowiek-pająk" ze Śląska próbował wspiąć się bez lin zabezpieczających na 30-piętrowy wieżowiec Globant Tower w Puerto Madero, dzielnicy Buenos Aires. Co ciekawe, Banot był ubrany w koszulkę argentyńskiej reprezentacji piłkarskiej, z "10" należącą do Lionela Messiego.

Około godz. 13:50 świadkowie, obserwujący pod wieżowcem wyczyn Banota, wezwali służby ratownicze. Na wysokości 25 piętra został zatrzymany przez strażaków z ekipy wysokościowej, którzy wciągnęli go przez okno do środka budynku. Na dole Banota przejęli policjanci i w kajdankach przetransportowali na komisariat. Jak informują argentyńskie media, w akcji ratowniczej wzięło udział ponad 30 strażaków oraz ratownicy medyczni.

- Zastępca prokuratora Carlos Caputo nakazał aresztowanie Marcina Banota i zajęcie kamery GoPro, za pomocą której nagrał moment wielkiego napięcia, który miał miejsce we wtorek w Puerto Madero. Ponadto nakazał jego przeniesienie i zbadanie przez lekarza sądowego - podaje portal Infobae.

Polski wspinacz jest oskarżony o przestępstwo wtargnięcia na teren posesji, za co grozi w Argentynie kara pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do nawet dwóch lat. Dodatkowo ma ponieść koszty akcji ratowniczej.

- Wszystko dobrze. Chłopaki dobrze ogarniają - skomentował Banot w swoich social mediach.

Marcin Banot na szczycie komina Makoszowy

Może Cię zainteresować:

Człowiek pająk znowu to zrobił. Marcin Banot wspiął się na komin kopalni Makoszowy [WIDEO]

Autor: Arkadiusz Nauka

28/09/2022

Marcin Banot wszedł na Montparnasse

Może Cię zainteresować:

Marcin Banot wszedł na Montparnasse. Zobaczcie wideo

Autor: Redakcja NGS24

24/07/2023

Marcin Banot wspiął się na wieżowiec w Paryżu

Może Cię zainteresować:

Marcin Banot wspiął się na wieżowiec w Paryżu. Datki z aukcji przeznaczy na Michała z Bytomia

Autor: Martyna Urban

06/07/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon