Mariza uznawana jest za największą sławę stylu fado, skarbu narodowego Portugalii

Jej głos określa się słowami "magiczny, diamentowy, magnetyczny", a fenomen popularności porównuje się do najsłynniejszych diw operowych i megagwiazd popu/rocka. Mariza wystąpi w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach 21 stycznia 2024 roku. Bilety już są w sprzedaży.

MARIZA 10 MAR6215 zdjęcie główne

Jej repertuar to przede wszystkim tradycyjne i współczesne interpretacje fado, ale wokalistka chętnie sięga także po bliskie jej sercu morny z Wysp Zielonego Przylądka, a także standardy jazzowe i bluesowe. Przez ponad 20 lat muzycznej kariery Mariza, z lokalnego fenomenu znanego wąskiej grupie wielbicieli fado w Lizbonie, stała się jedną z najbardziej znanych i cenionych gwiazd world music na świecie

Artystka wydała osiem autorskich albumów („Fado em Mim”, „Fado Curvo”,” Transparente”, „Terra”,” Fado Tradicional”, „Mundo”, „Mariza” oraz „Mariza Canta Amalia”), wiele płyt koncertowych i kompilacji. W swojej karierze otrzymała wiele prestiżowych nagród (m.in. Latin Grammy) oraz współpracowała z najlepszymi muzykami i producentami, takimi jak.: Jacques Morelenbaum, Gilberto Gil, Ivan Lins, Lenny Kravitz, Cesária Évora, Tito Paris czy Sting, z którym wykonała hymn Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004 roku – A Thousand Years.

Mariza udowodniła że jest artystką światowego formatu i niezwykłego talentu, która ma wiele do zaoferowania. Młoda dziewczyna z Mozambiku, wychowana w sąsiedztwie słynnej lizbońskiej dzielnicy Mouraria, sięgnęła do korzeni muzycznych swego kraju i stała się artystką wykraczającą daleko poza krąg muzyki świata, zachowując jednak swą narodową tożsamość i portugalską wrażliwość.

Mariza wystąpi w Katowicach już 21 stycznia 2024 roku (niedziela) o godz. 19.00. Koncert odbędzie się w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (plac Kilara 1).

Bilety na koncert do nabycia od poniedziałku 11 września od g. 10.00: https://www.eventim.pl/event/mariza-narodowa-orkiestra-symfoniczna-polskiego-radia-17472813/

www.facebook.com/Mariza www.mariza.com

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon