Marzy Ci się zmiana wystroju w salonie? Sprawdź, jak dokonać tego małym kosztem!

Znudził Ci się wystrój salonu, ale nie chcesz wydawać dużo pieniędzy na zmiany? Na szczęście możesz ich dokonać małym kosztem. Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się, jak wykorzystać dodatki dekoracyjne oraz tekstylia, żeby nadać pomieszczeniu zupełnie nowy charakter. Sprawdź, jak wiele może zdziałać wyposażenie go w nowe zasłony, narzuty i ozdoby. Przekonaj się, że mała zmiana naprawdę może przynieść duży efekt!

Marzy Ci się zmiana wystroju w salonie? Sprawdź, jak dokonać tego małym kosztem!

Czy odświeżenie salonu musi być kosztowne?

Wielu myśląc o zmianie wystroju pomieszczenia, od razu wyobraża sobie wymianę mebli, malowanie ścian, może dodanie jakiejś tapety. Tymczasem bardzo często wystarczy wymienić jedynie kilka dodatków dekoracyjnych i tekstyliów, żeby osiągnąć równie satysfakcjonujący efekt i to znacznie mniejszym kosztem. Dlaczego tak jest? Ponieważ często to właśnie kolory i struktury dodatków decydują o ostatecznym klimacie pomieszczenia. Mogą je ożywić, wizualnie ocieplić albo wprost przeciwnie, dodać surowości. Czasem samo wyposażenie salonu w inne zasłony sprawia, że wydaje się on bardziej nowoczesny lub jaśniejszy. Takich małych-wielkich zmian możesz dokonać na kilka sposobów, a przynajmniej 3 znajdziesz poniżej.

Zacznij od zmiany dotychczasowych narzut i koców na nowe!

Na pierwszy ogień powinny pójść stare narzuty i koce. Pozbądź się ich albo schowaj w szafie, a w ich miejsce połóż nowe. Obecnie bardzo modne są eleganckie, chłodne odcienie beżu, brązy i kolory inspirowane naturą. Możesz więc postawić na beżową, welurową narzutę, np. taką, jaką widać tutaj.

Oczywiście tekstylia, które położysz na sofie czy fotelach mogą też ożywić monotonne wyposażenie salonu, jeśli przemycisz w nich jakiś bardziej wyrazisty kolor, np.: zielony czy granatowy. Najlepiej zrobisz, jeśli przemyślisz, jaki efekt chcesz osiągnąć, jeszcze zanim zabierzesz się za dokonywanie zakupów. Zastanów się, czy chcesz:

  • sprawić, żeby pokój był bardziej przytulny,
  • ożywić kolorystykę wnętrza,
  • stonować pomieszczenie i je unowocześnić.

Taka prosta analiza pomoże Ci wyznaczyć kierunek poszukiwań odpowiednich produktów. Jednak niezależnie od jej wyników unikaj wprowadzania zbyt wielu barw i pamiętaj, że narzuty oraz koce powinny pasować kolorystycznie do zasłon i innych elementów wystroju. Nie oznacza to, że nie mogą z nimi kontrastować. Chodzi o to, żeby w jakiś sposób się z nimi komponowały.

Marzy Ci się zmiana wystroju w salonie? Sprawdź, jak dokonać tego małym kosztem!

Postaw na inny kolor zasłon

Drugi krok to wspomniana już wymiana zasłon. Nowy kolor przy oknach bardzo wiele zmienia. Jeśli lubisz stonowane wnętrza, to mogą Ci się spodobać zasłony w neutralnym kolorze brązowo-szarym lub w pastelowych odcieniach. Jeżeli natomiast chcesz dodać salonowi pazura, wprowadź mocniejszy kolor pasujący do wnętrza. Pamiętaj przy tym, że ciemne barwy przy oknach będą optycznie pomniejszać przestrzeń okienną i sprawiać, że pomieszczenie wyda się ciemniejsze.

Bardzo stylowo wyglądają wnętrza, w których kolor zasłon nawiązuje do koloru któregoś z mebli. Jeśli np. masz granatową sofę albo fotel, to jasno-niebieska tkanina świetnie je wyeksponuje. Wyposażenie salonu w nowe odpowiednio dobrane tekstylia bardzo wiele zmieni, ale jeszcze mocniejszy efekt osiągniesz, wyprowadzając nowe dodatki dekoracyjne.

Wybierz nowe wazony i figurki

Ozdoby są dla pomieszczenia tym, czym biżuteria dla kobiety, dlatego nie może ich zabraknąć w kompletnej aranżacji wnętrza. W dobrym stylu będą:

  • nowoczesne, metalowe figurki,
  • wazony,
  • świeczniki,
  • patery dekoracyjne.

Takie elementy wyposażenia dodadzą mu klasy, o ile oczywiście nie przesadzi się z ich liczbą.

W kwestii dodatków dekoracyjnych dobór kolorów jest równie ważny, co w przypadku zasłon, narzut i innych tekstyliów. Choć mniejszy rozmiar pozwala na więcej szaleństw, to trzeba unikać pstrokacizny i kiczu. Umiar i konsekwencja w kolorystyce to przepis na wyważone wnętrze.

Zajrzyj do sklepu Mariall i sprawdź szeroki wybór dodatków do Twojego salonu!

Wiesz już, jak możesz zmienić wygląd salonu, nie wymieniając całego wyposażenia. Wystarczy nowa narzuta, zasłony, dodatki dekoracyjne i wnętrze od razu prezentuje się zupełnie inaczej. Jeśli chcesz się przekonać o mocy takich zmian we własnym domu, odwiedź sklep Mariall. Znajdziesz tam różnorodne ozdoby, nowoczesne tekstylia i inne dodatki, które pomogą Ci odświeżyć aranżację salonu i zamienić go w ikonę stylu.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon