Mateusz Morawiecki: 40 milionów Polaków gotowych stanąć z bronią w ręku

Podczas wizyty w województwie śląskim premier Mateusz Morawiecki wziął udział w otwarciu strzelnicy. - W Polsce jest 40 milionów Polaków gotowych stanąć z bronią w ręku, aby bronić swojej ojczyzny! - grzmiał w przemówieniu dla mediów. Nie wydaje nam się.

FB: KPRM
Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek, 13 czerwca, odwiedził województwo śląskie. Podczas wizyty, jak to ma w zwyczaju, odwiedził kilka miejsc, m.in. Myszków, gdzie wziął udział w otwarciu strzelnicy pneumatycznej.

- Wojna na Ukrainie przypomniała nam, że tak jak pokolenia przed nami musiały walczyć o wolność z bronią w ręku, tak i my musimy być czujni. Musimy wiedzieć, że ten czas, który był czasem spokoju, być może na dłuższe lata minął. Dzieje się tak za sprawą barbarzyńskiej, niesprowokowanej napaści Rosji na Ukrainę - powiedział premier.

- Jeśli Rosji kiedykolwiek mogłoby przyjść do głowy, żeby zaatakować Polskę, to Rosja musi wiedzieć, Kreml musi wiedzieć, że w Polsce jest 40 milionów Polaków gotowych stanąć z bronią w ręku, aby bronić swojej ojczyzny! - grzmiał Mateusz Morawiecki.

Przy okazji przypomniał o programie "Strzelnica w każdym powiecie", który wspiera finansowo takie inicjatywy, a także o "Programie upowszechniania strzelectwa", w ramach którego każdy Polak powyżej 18 roku życia będzie mógł od 1 sierpnia do 31 grudnia 2022 roku wziąć udział w zajęciach z tej tematyki i oddać 350 strzałów, m.in. z AK-47. W Polsce znajduje się około 370 strzelnic.

Odnosząc się do "40 milionów Polaków gotowych do stanięcia z bronią w ręku", warto przypomnieć Matuszowi Morawieckiemu, że według wstępnych wyników ubiegłorocznego spisu powszechnego w Polsce mieszka 38 milionów ludzi. Blisko 20 milionów z nich to kobiety, ale one nie mają współcześnie problemu, aby wejść w tradycyjne role męskie, więc może lepiej podkreślić, że 7 z 38 milionów Polaków to dzieci i młodzież do 17 roku życia, a ponad 8 milionów to osoby po 60 roku życia, co również znacząco zmniejsza liczebność naszych "sił". Te, biorąc pod uwagę, że chińska armia liczy zaledwie nieco ponad 2 miliony żołnierzy, nadal są imponujące.

PS Oczywiście nie wszyscy ludzie mieszkający w Polsce to Polacy, ale to już tak na marginesie wykazywania absurdalności słów o "40 milionach Polaków gotowych..."

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon