Medyczna rewolucja, a pionierem - szpital w Knurowie. Ciężarna będzie mogła w domu zrobić sobie KTG

Ciężarna, która wymaga stałego monitorowania stanu zdrowia swojego oraz dziecka nie musi już teraz zgłaszać się na regularne wizyty do szpitala. Lecznica w Knurowie uruchomiła program, dzięki którym kobiety przy nadziei mogą samodzielnie w domu wykonywać badania KTG. Wyniki analizuje lekarz, który ma do nich zdalny, całodobowy dostęp.

Dominik Borczyk
Szpital Knurów

To prawdziwa medyczna rewolucja w zakresie położnictwa i ginekologii. Szpital w Knurowie wszedł w posiadanie technologii, która pozwala zadbać o zdrowie ciężarnej i jej dziecka bez konieczności osobistej wizyty na badaniach w szpitalu. Pozwalają na to domowe aparaty KTG. Mogą być one podłączone do całodobowego monitoringu, gdzie lekarze specjaliści z zakresu ginekologii i położnictwa oraz położne są dostępni 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

- Pacjentka łączy się za pomocą specjalnej aplikacji. W 30 minut mamy interpretacje zapisów, dzięki czemu zawsze można w stanie zagrożenia przyjechać do szpitala. Szpital otrzymał 4 aparaty KTG wraz z dostępnymi aplikacjami - informuje knurowska lecznica.

Jeżeli zachodzi konieczność aparaty te są wypożyczane na określony okres pacjentce do domu po krótkim przeszkoleniu. Obsługa tego urządzenia jest bardzo łatwa. Planowane jest również poszerzenie dostępności aparatów. Dodajmy, że obecnie szpital w Knurowie jest jedyną lecznicą w Polsce, która świadczy tego typu usługi dla ciężarnych pacjentek.

- Naszym celem było zapewnienie kolejnego nadzoru nad przebiegiem ciąży w domu Pacjentki, co dzięki zdobyczom telemedycyny jest dziś stosunkowo proste - powiedział dr n.med. Michał Ekkert, prezes zarządu Szpitala w Knurowie.

Aparaty pacjentkom dostarczyła warszawska firma Cerebits.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Onkologia1

11 milionów złotych dla Katowickiego Centrum Onkologii

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

Dziś Światowy Dzień Krwiodawcy

Dziś Światowy Dzień Krwiodawcy

Zagłębiowskie Centrum Onkologii stara się o kredyt

Zagłębiowskie Centrum Onkologii stara się o kredyt

Tarnowskie Góry szczepienie covid

Tarnowskie Góry. Gdzie zrobisz szczepienia na COVID?

Krwiobus w Dąbrowie Górniczej

Oddaj krew pod Pałacem Kultury Zagłębia

Śląski Uniwerystet Medyczny

Chodzi o stopy. Nowe medyczne studia na śląskiej uczelni