Meksyk, Tajlandia, Kuba, Dominikana. Lotnisko w Pyrzowicach przedstawiło rozkład lotów na sezon zimowy. W ofercie 62 trasy regularne i czarterowe

Od niedzieli, 30 października, na lotnisku w Pyrzowicach wchodzi w życie zimowy rozkład lotów. Obowiązywać będzie do ostatniej soboty marca 2023 r. W tym czasie z Katowice Airport obsługiwane będą 62 trasy regularne i czarterowe, prowadzące na 60 lotnisk w 30 państwach na terenie Europy, Afryki Azji i Ameryki Północnej.

Mat pras. KTW / P. Adamczyk
Katowice Airport

Najwięcej regularnych połączeń w Wizz Air. Nowością KLM

W ramach siatki połączeń regularnych obsługiwanej przez linie Wizz Air, Ryanair, Lufthansa, PLL LOT i KLM w sezonie zimowym z Pyrzowic dostępnych będzie 39 tras, z czego sam tylko Wizz Air będzie latać na 23 kierunkach.

Najwięcej połączeń Wizz Air będzie wykonywać do Wielkiej Brytanii (Bristol, Leeds-Bradford, Liverpool i Londyn-Luton), ale w ofercie linii znajdą się również loty do Włoch (Neapol, Rzym-Fiumicino i Katania), Hiszpanii (Barcelona, Fuerteventura i Teneryfa), Norwegii (Bergen i Oslo-Torp), Malmo w Szwecji, Larnaki na Cyprze, Reykjaviku na Islandii, na portugalską Maderę, Maltę, Aten w Grecji, holenderskiego Eindhoven, Kutaisi w Gruzji, Tel Awiwu w Izraelu, Dortmundu w Niemczech i Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Ryanair w sezonie zimowym latać będzie z Pyrzowic na 13 trasach, w tym na czterech do Włoch (Katania, Mediolan-Bergamo, Wenecja i Forli), trzech do Wielkiej Brytanii (Londyn-Stansted, Manchester i Edynburg), dwóch do Niemiec (Dortmund i Kolonia/Bonn), a także do Pafos na Cyprze, greckich Aten, Dublina w Irlandii oraz na norweskie lotnisko Oslo–Gardermoen.

Zimowa oferta linii niskokosztowych z Katowice Airport to w większości miks sprawdzonych połączeń do państw z największą polską emigracją z kierunkami typowo wakacyjnymi, które umożliwiają indywidualną organizację wyjazdów urlopowych – ocenia Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, które zarządza lotniskiem w Pyrzowicach.

Siatkę połączeń regularnych uzupełniają połączenia z Katowice Airport na warszawskie Lotnisko Chopina (PLL LOT) oraz do Frankfurtu (Lufthansa). Nowością w pyrzowickiej siatce połączeń będzie Amsterdam, do którego latać będą (raz dziennie, od poniedziałku do niedzieli) holenderskie narodowe linie lotnicze KLM.

Wierzę, że ten kierunek zostanie bardzo dobrze przyjęty przez rynek i już od najbliższego sezonu letniego częstotliwość rejsów na tej trasie podwoi się – mówi prezes Tomasik.

Dreamlinerem” do Meksyku, Tajlandii, na Kubę i Dominikanę

Zimowa oferta czarterów obejmuje aż 23 kierunki, z czego 9 stanowią trasy długodystansowe. Z Pyrzowic można będzie polecieć do Hurghady, Marsa Alam, Sharm El Sheikh i Taby w Egipcie, na Fuerteventurę, Gran Canarię, Lanzarote i Teneryfę na Wyspach Kanaryjskich, do Antalyi w Turcji i Salalah w Omanie, Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na portugalską Maderę, Agadir w Maroku oraz na tunezyjską Djerbę. Jak podkreślają przedstawiciele Katowice Airport z 9 tras długodystansowych 6 obsługiwanych jest szerokokadłubowym Boeingiem 787-8 „Dreamliner” Polskich Linii Lotniczych LOT. Na pokładzie „Dreamlinera” będzie można polecieć do Cancun w Meksyku, Punta Cany i Puerto Platy w Dominikanie, do Bangkoku i Phuket w Tajlandii oraz Varadero na Kubie. Ponadto w ofercie dalekich tras dostępne są: Mombasa w Kenii, Bandżul w Gambii i tanzańska wyspa Zanzibar.

W trakcie pandemii koronawirusa biura podróży, a zwłaszcza Rainbow Tours, dostrzegły potencjał pyrzowickiego lotniska w segmencie bezpośrednich dalekodystansowych połączeń czarterowych. Pierwsze tego typu trasy, czyli Meksyk i Dominikana, wystartowały na początku 2021 roku, następnie pojawiły się loty na Kubę. Ta oferta okazała się komercyjnym sukcesem, więc nie tylko w całości jest dostępna w sezonie „Zima 2022/2023”, ale została poszerzona o dwa tajskie kierunki, to jest Phuket i Bangkok – mówi prezes Artur Tomasik.

Samolot w Pyrzowicach

Może Cię zainteresować:

Samorządowcy boją się o los lotniska w Pyrzowicach. Chcą wykupić akcje od Węglokoksu

Autor: Michał Wroński

25/10/2022

Kolej do Pyrzowic

Może Cię zainteresować:

Michał Wroński: Linia kolejowa do Pyrzowic nie powinna służyć głównie... dojazdom do lotniska

Autor: Michał Wroński

25/10/2022

KTW październik 2022

Może Cię zainteresować:

40 tysięcy ton frachtu w 2022? Pyrzowice liderem wśród 13 regionalnych lotnisk w Polsce. To będzie rekordowy rok w ruchu cargo

Autor: Grzegorz Lisiecki

26/10/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon